خانه / اخبار سوارکاری / پنج مشکل رایج سلامت اسب و نحوه پیشگیری از آنها
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

پنج مشکل رایج سلامت اسب و نحوه پیشگیری از آنها

پنج مشکل رایج سلامت اسب و نحوه پیشگیری از آنها

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – پنج مشکل رایج سلامت اسب و نحوه پیشگیری از آنها

گاهی اوقات، دامپزشک می تواند اسب شما را به حالت عادی برگرداند، ولی متأسفانه، همیشه اینطور نیست. اجتناب از بیماری ها بهترین دارو است، بنابراین ما پنج مشکل رایج سلامت اسب و نحوه پیشگیری از آنها را به اشتراک می گذاریم. لطفاً توجه داشته باشید که این فقط یک مرور مختصر است که به منظور جلب توجه شما به موارد زیر است. ما قویاً شما را تشویق می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر به دنبال منابع حرفه ای دامپزشکی باشید.

1: آرتریت

استئوآرتریت (یا بیماری دژنراتیو مفاصل) دامنه حرکتی اسب شما را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. در واقع، این یکی از رایج ترین دلایلی است که مالکان باید اسب های خود را بازنشسته کنند. مفاصل آسیب دیده متورم می شوند، بزرگتر از حد طبیعی به نظر می رسند و باعث می شوند اسب شما سخت حرکت کند.

متأسفانه هنگامی که اسب شما آرتریت داشته باشد، هیچ درمانی برای آن وجود ندارد. برای کاهش احتمال آرتریت، باید اقدامات پیشگیرانه را زودتر شروع کنید. مطمئن شوید اسب شما زمان کافی برای گرم شدن و خنک شدن دارد. محل سواری خود را تغییر دهید، باید در انواع مختلف زمین سواری کنید و از سطوح سخت یا ناهموار اجتناب کنید. در نهایت، مراقب وزن اسب خود باشید، زیرا اضافه وزن تنها فشار بیشتری را بر مفاصل آنها وارد می کند.

 2: لامینیت

لامینیت یک بیماری جدی است که باعث تغییرات ساختاری دردناک در سم اسب می شود. اسب ها تقریباً همیشه می ایستند، بنابراین التهاب بسیار ناراحت کننده است.

علائم عبارتند از:

افزایش ضربان قلب
بی میلی به راه رفتن یا حرکت
ضربه زدن روی پاشنه
سم های داغ و ملتهب

خوشبختانه، شما می توانید قبل از اینکه علائم ناتوان کننده شوند یا حتی قبل از اینکه اسب شما آنها را تجربه کند، مداخله کنید. یکی از راه‌های پیشگیری از لامینیت، سرمایه‌گذاری روی چکمه‌های پرفورمنس است. این دستگاه ها استرس و درد را کاهش می دهند، اما مطمئن شوید که اندازه مناسب را سفارش دهید!

اقدامات دیگر برای پیشگیری شامل حفظ رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی است. اسب شما باید انرژی خود را آزاد کند و ورزش نیز اندام های او را در فرم عالی نگه می دارد.

با این حال، اگر اسب شما مبتلا به لامینیت است، فوراً به دامپزشک مراجعه کنید و دستورالعمل های دامپزشک را به دقت دنبال کنید.

3: مشکلات دندان

اگر متوجه بوی بدی از دهان اسب خود شدید، احتمالاً بهداشت دهان و دندان آنها ضعیف است.

در نهایت، اسب ها پس از خوردن مداوم غذا، دندان های خود را به طور ناهموار فرسایش می دهند. اگر اسب شما شروع به رفتار غیرعادی کند، دندان هایش ممکن است موجب آزار او شده باشد. به یاد داشته باشید که اسب خود را نزد دامپزشک ببرید تا هر چند وقت یکبار که لازم است، دندان های او را سوهان بکشد.

برای اطمینان از داشتن یک اسب سالم، مطمئن شوید که مراقبت های معمول دندانپزشکی را زود شروع کرده اید. اسب های جوان باید هر شش ماه یکبار دندان های خود را چک کنند. اسب‌های بزرگ‌تر از پنج سال باید سالانه معاینه دهانی داشته باشند و حتی ممکن است نیاز به بازدید بیش از یک بار داشته باشند. نباید اجازه داد که شرایط بد دندانی برای مدت طولانی ادامه یابد، زیرا می تواند سلامت کلی اسب شما را تحت تاثیر قرار دهد و منجر به مشکلات جدی تری شود.

4: قولنج

کولیک، یکی از بیماری های شدیدتر، شامل درد شدید شکم است و ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد. در حالی که این یک بیماری نیست، اما قاتل شماره یک اسب ها است. صرف نظر از سن، نژاد یا جنسیت، هر اسبی ممکن است به قولنج مبتلا شود. انواع مختلفی نیز وجود دارد، از جمله قولنج گازی، قولنج انسدادی و بسیاری دیگر.

اگر می خواهید به پیشگیری از قولنج کمک کنید، باید سلامت دستگاه گوارش اسب خود را جدی بگیرید.

در اینجا برخی از اقدامات احتیاطی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از قولنج اسب انجام دهید:

  • اسب خود را فقط با آنچه نیاز دارد تغذیه کنید
  • به آنها یک رژیم غذایی سرشار از علوفه بدهید
  • مطمئن شوید که آنها مقدار زیادی آب تازه و تمیز می نوشند تا از نهفتگی جلوگیری شود
  • در صورت نیاز، مکمل های گوارشی تهیه کنید

5: مشکلات کمر

کمر اسب یک سیستم پیچیده از استخوان‌ها، ماهیچه‌ها، تاندون‌ها، اعصاب و موارد دیگر است. یک حرکت اشتباه باعث میشود آن‌ها در تمام بدن خود احساس درد کنند.

متأسفانه اسب های مسابقه اغلب مشکلات کمر را تجربه می کنند. اگر شما و اسبتان اغلب همراه هم رقابت می کنید، به خاطر داشته باشید که ممکن است در طول زمان دچار مشکلات کمر شوید. اگر متوجه تغییراتی در عملکرد اسب خود شوید، متوجه خواهید شد که اسب شما درد دارد.

یکی از بهترین درمان های کمردرد برای اسب ها استراحت است. حتی یک یا دو روز تعطیل می تواند به جلوگیری از درد بیش از حد کمک کند.

در موارد شدید، ممکن است مجبور شوید برای تزریق یا مزوتراپی به دامپزشک مراجعه کنید. همچنین می‌توانید برای انجام برنامه‌های ماساژ یا کشش خاص، به یک پزشک در منطقه خود مراجعه کنید.

برای جلوگیری از مشکلات آینده، مطمئن شوید که زین اسب شما مناسب است. زین نامناسب بر روی پوست آنها زخم ایجاد می کند یا ساییده می شود.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

عملکرد شگفت انگیز دنیل کویل در گرند پریکس پنج ستاره روتردام

عملکرد شگفت انگیز دنیل کویل در گرند پریکس پنج ستاره روتردام مادیون مرجع اخبار سوارکاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *