خانه / اخبار سوارکاری / چند نکته در مورد کره اسب ها
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

چند نکته در مورد کره اسب ها

چند نکته در مورد کره اسب ها

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – چند نکته در مورد کره اسب ها

حدود 11 ماه طول می کشد تا یک کره به طور کامل در داخل رحم مادیان رشد کند. برخی از کره ها ممکن است چند هفته دیرتر یا زودتر به دنیا بیایند. گاهی اوقات، یک کره اسب می تواند چهار هفته دیرتر به دنیا بیاید. بیشتر پرورش دهندگان سعی می کنند تولد کره را برای اوایل بهار زمان بندی کنند، چرا که کره می تواند در طول ماه های تابستان رشد کند و ورزش کند.

کره ها مدت کوتاهی پس از تولد می توانند بایستند، راه بروند و یورتمه بروند. در حالت ایده آل، کره باید در عرض دو ساعت از تولد شیر بخورد. اگر این زمان بیشتر طول بکشد، باید با دامپزشک تماس بگیرید. کره ها می توانند در عرض 24 ساعت یورتمه بروند.

اولین شیری که کره از مادرش می گیرد آغوز نام دارد. این شیر سیستم ایمنی کره اسب را تقویت می کند، زیرا کره با محافظت اندکی متولد می شود. در حالت ایده آل، کره باید در اولین ساعات تولد یا حداقل در 24 ساعت پس از تولد آغوز را دریافت کند. این نه تنها آنتی بادی ایجاد می کند، بلکه آغوز به کره کمک می کند اولین کود دامی به نام مکونیوم را دفع کند. کره در 24 ساعت اول زندگی به حدود دو لیتر آغوز نیاز دارد.

از آنجایی که کره اسب بدون آنتی بادی های مبارزه کننده با عفونت متولد می شود، عفونت می تواند خیلی سریع ایجاد شود. بند ناف کره باید چند روز پس از تولد ضدعفونی شود و برای مشاهده علائم بیماری تحت نظر باشد.

مادیان ها و کره اسب ها خیلی سریع با هم ارتباط می گیرند. بسیاری از ارتباطات آنها برای چشم انسان تقریبا نامحسوس است.

بسیاری از کره ها با پاهای خمیده عجیبی به دنیا می آیند. یکی از دلایل آن ممکن است کره نسبتا بزرگی باشد که از یک مادیان کوچک متولد شده است. از آنجایی که رباط‌ها و تاندون‌های آن‌ها نابالغ هستند، ممکن است در حالی راه بروند که ران‌هایشان تقریباً زمین را لمس کند. در عرض چند روز، با قوی‌تر شدن کره‌ها، پاها باید نشانه‌هایی از صاف شدن را نشان دهند. اگر نه، وقت آن است که با دامپزشک تماس بگیرید.

کره ها اغلب در شب به دنیا می آیند و تولد اغلب خیلی سریع اتفاق می افتد. در طبیعت، این تولد شبانه و سریع به محافظت از مادیان و کره اسب ها در برابر شکارچیان در زمانی که در آسیب پذیرترین حالت خود هستند کمک می کند.

زمانی که کره ها به 10 روزگی می رسند، شروع به خوردن کمی علف و یونجه می کنند. تا دو ماهگی، کره بیش از آنچه شیر مادیان به تنهایی می تواند تامین کند، به تغذیه کمکی نیز نیاز دارد.

کره ها را از چهار تا نه ماهگی می توان از شیر گرفت. با این حال، اگر نگرانی در مورد وضعیت مادیان وجود داشته باشد، یا کره اسب نشانه هایی از رشد بیش از حد سریع را نشان دهد، از شیر گرفتن زودهنگام ممکن است بهترین کار باشد. تا چهار ماهگی، کره دیگر مقدار قابل توجهی مواد مغذی از شیر مادرش دریافت نمی کند.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

مارلون مادولو زانوتلی در مسابقه بزرگ LGCT پاریس به مقام قهرمانی دست یافت

مارلون مادولو زانوتلی در مسابقه بزرگ LGCT پاریس به مقام قهرمانی دست یافت مادیون مرجع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *