خانه / اخبار سوارکاری / مسابقات کشوری پرش اسب در ارومیه برگزار می‌شود
مادیون نیوز_مسابقات کشوری پرش اسب در ارومیه
مادیون نیوز_مسابقات کشوری پرش اسب در ارومیه

مسابقات کشوری پرش اسب در ارومیه برگزار می‌شود

مسابقات کشوری پرش اسب در ارومیه برگزار می‌شود

مسابقات کشوری پرش اسب در ارومیه برگزار می‌شود

رئیس هیئت سوارکاری آذربایجان غربی گفت: سومین دوره مسابقات کشوری پرش اسب سواری ۳۱ مردادماه در ارومیه برگزار می‌شود.

کاوه بابان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به آخرین وضعیت اسب‌های آذربایجان غربی و ظرفیت استان در این زمینه اظهار داشت: آذربایجان غربی دارای اسب‌های اصیلی است و تاکنون در این ارتباط برای اسب کرد پاسپورت دریافت شده است.

وی با بیان این که اداره ورزش و جوانان آذربایجان غربی قول داده تا 10 هکتار مکان در اختیار این هیئت قرار دهد خاطر نشان کرد: از بابت مالی در هیئت با مشکلی روبرو نیستیم و موضوعی که ورزشکاران را با مشکل روبرو کرده فقدان پیست سواری و نبود امکانات کافی برای برگزاری مسابقات است.

رئیس هیئت سوارکاری آذربایجان غربی با اشاره به برگزاری مسابقات ملی اسب سواری استقامت در شهرستان میاندوآب گفت: این شهرستان پتانسیل خاصی در رشته اسب سواری استقامت دارد از این رو این دوره از مسابقات مهر ماه 97 در این شهرستان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به فعالیت سوارکاران آذربایجان غربی در این رشته تصریح کرد: رادین شادمان سوارکار 12 ساله عوض تیم ملی از سوارکاران خوب این رشته بوده و در قسمت بانوان نیز هیئت سوارکاری آذربایجان غربی فعالیت مناسبی داشته است.

بابان با اشاره به عملکرد سال 96 تصریح کرد: 13 دوره مسابقه پرش با اسب، کورس عشایری، 5 دوره کلاس پاکورچینی در سال 96 در سطح استان برگزار شد و 16 اعزام کشوری و برون استانی داشتیم.

رئیس هیئت سوارکاری آذربایجان غربی با اشاره به برگزاری سومین دوره مسابقات پرش اسب سواری در ارومیه تاکید کرد: این مسابقات در قالب لیگ دسته یک برگزار می‌شود که سومین دوره سی و یکم مردادماه مصادف با روز عید قربان در شهرستان ارومیه برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: اسب سواری استان یکی از ورزش‌هایی است که می‌توانیم در سطح شمال غرب کشور حرف نخست را بزنیم و برای خود جایگاهی در این میان به دست آورده‌ایم.

منبع: تسنیم

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

عملکرد شگفت انگیز دنیل کویل در گرند پریکس پنج ستاره روتردام

عملکرد شگفت انگیز دنیل کویل در گرند پریکس پنج ستاره روتردام مادیون مرجع اخبار سوارکاری …