خانه / اخبار سوارکاری / سه نوع بیماری تنفسی شایع در اسب ها
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

سه نوع بیماری تنفسی شایع در اسب ها

سه نوع بیماری تنفسی شایع در اسب ها

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – سه نوع بیماری تنفسی شایع در اسب ها

آسم اسب یا “Heaves”

بیشتر اسب‌های مسابقه به‌طور مناسبی مراقبت می‌شوند، که شانس ابتلا به بیماری‌های مزمن تنفسی یا ریوی را کاهش می‌دهد. در نتیجه، مشکل تنفسی که ما بیشتر در این موارد مشاهده می کنیم، آسم اسب است که قبلاً به عنوان heaves شناخته می شد.

این وضعیت غیر عفونی بسیار شبیه به آسم در انسان است. در واکنش به محرک های موجود در محیط، راه هوایی کوچک با التهاب منقبض می شود و جریان هوا را محدود می کند. در نتیجه، یک اسب ممکن است یک دقیقه به عنوان یک ورزشکار برتر عمل کند و یک ساعت، یک روز یا یک هفته بعد محدودیت‌های ورزشی واقعی را تجربه کند. آسم اسب شایع‌ترین مشکل تنفسی در اسب‌هاست، همچنین قابل درمان ترین است.

دامپزشکان می توانند آسم اسب را با استفاده از ترکیبی از داروهای نبولیزه، خوراکی یا تزریقی درمان کنند. اینها برای آرام کردن پاسخ التهابی عمل می کنند.

عفونت های حاد

بیماری های تنفسی ویروسی شامل آنفولانزا و رینوپنومونیت یا راینو است که توسط یکی از دو نوع ویروس هرپس اسبی (EHV) ایجاد می شود: EHV-1 و EHV-4. این بیماری های عفونی بسیار رایج هستند. نتایج مطالعه نشان می دهد که 95٪ از اسب های بالغ قبلاً آلوده شده اند و ایمنی قوی در برابر آنها دارند. واکسیناسیون ساده ترین راه برای پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا و اینگونه بیماری هاست. از آنجایی که این عفونت‌ها به آسانی گسترش می‌یابند، پروتکل‌های ایمنی زیستی مناسب (به دستورالعمل‌های انجمن پزشکان اسب‌های آمریکا مراجعه کنید) باید همراه با واکسیناسیون باشد. هنگام جلوگیری از شیوع، قرنطینه نیز کلیدی است.

تب حمل و نقل

شدیدترین نوع بیماری تنفسی که در اسب ها یافت می شود، تب حمل و نقل است، که عفونتی است که از استرس اسب در سفر و در نتیجه به خطر افتادن سیستم ایمنی بدن سوء استفاده می کند. این وضعیت به راحتی به اسب های دیگر منتقل نمی شود.

اگر بیماری حاد شود هیچ مقدار دلار یا تخصص نمی تواند این اسب ها را نجات دهد. اسب در هنگام سفر اگر در معرض یک عامل بیماری زا قرار گیرد یا به طور ناخواسته غذا را به داخل نای بکشد، نتیجه می تواند یک عفونت عمیق باکتریایی باشد.

در حالی که این عفونت ها قابل درمان هستند، دو تا سه ماه یا بیشتر نیاز به آنتی بیوتیک دارند که از تزریقی به خوراکی تبدیل می شوند.

 

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

عملکرد شگفت انگیز دنیل کویل در گرند پریکس پنج ستاره روتردام

عملکرد شگفت انگیز دنیل کویل در گرند پریکس پنج ستاره روتردام مادیون مرجع اخبار سوارکاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *