خانه / اخبار سوارکاری / تاریخچه ی ارابه رانی
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

تاریخچه ی ارابه رانی

تاریخچه ی ارابه رانی

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – تاریخچه ی ارابه رانی

مسابقات ارابه رانی اغلب برای راننده ها و اسب هایشان خطرناک بوده،که معمولا آسیب جدی و حتی مرگ را متحمل می شد.این ورزش بسیار پر شور برگزار میشده و هیجانی بسیار زیاد معادل با مسابقات موتور سواری امروزی را برای تماشاچیان به ارمغان می آورد.برخی از جنبه های سازمانی مسابقات ارابه رانی نیز با شیوه های فعلی در ورزش حرفه ای ارابه رانی کنونی هماهنگی دارد.

زمان ابداع مسابقات ارابه رانی دقیقا مشخص نیست ولی محتمل است که به اندازه ی خود ارابه ها قدمت داشته باشد. از شواهد موجود روی آثار هنری و سفال ها مشخص است که این مسابقات از زمان یونان باستان وجود داشته و همچنین اولین ارجاع ادبی از آن در کتاب ایلیاد نوشته ی هومر در مراسم تشییع جنازه پاتروکلوس موجود است.

شرکت کنندگان در این مسابقه را دیومدس،امولوس،آنتیلوکوس،منلائوس و مریونس می نامیدند.

برنده ی این مسابقه دیومدس بود که به عنوان جایزه یک برده ی زن و یک دیگ دریافت می کرد.

بعد ها همین مسابقه در المپیک جایگاه ویژه ای گرفت.مطابق با یک افسانه پادشاه اونوموس دختران خود را به برندگان این مسابقه به عنوان جایزه میداد.

در جهان باستان، این ورزش یک فرم محبوب از مسابقات بین وسایل نقلیه کوچک با دو چرخ همراه با دو، چهار، یا شش اسب بوده است.چنین مسابقاتی یکی از بخش های برجسته بازی های المپیک باستانی و دیگر بازی های مربوط به جشنواره های مذهبی یونان بود.

از چهار تا شش ارابه در مسابقات شرکت می کردند،این مسابقات به طور معمول شامل هفت دور در اطراف یک میدان کوچک بوده است.ارابه های مسابقه،سبک و شکننده بودند که به راحتی ممکن بود در حین مسابقه بر اثر حادثه بشکنند و راننده اغلب به دلیل سرعت و شدت مسابقات کشته یا به شدت مجروح میشد.در امپراطوری روم تیم ارابه به چهار دسته اصلی تقسیم میشد که هر کدام دارای مدیریت جداگانه و رنگ های مختص خود بودند:قرمز،سفید،آبی و سبز.غیرت طرفداران روی رنگ ها اغلب موجب اغتشاش و درگیری می شد.

جوونال نویسنده ی طنز پرداز رومی قرن اول و دوم مینویسد:

اگر رنگ سبز می باخت کل شهر دچار غم و افسردگی میشد مثل اینکه شکست های بزرگ ملی رخ داده باشد.

در اواخر امپراطوری روم این دسته بندی ها در مسائل سیاسی و سایر امور نیز نقش داشت.

 

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

مارلون مادولو زانوتلی در مسابقه بزرگ LGCT پاریس به مقام قهرمانی دست یافت

مارلون مادولو زانوتلی در مسابقه بزرگ LGCT پاریس به مقام قهرمانی دست یافت مادیون مرجع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *