خانه / اخبار سوارکاری / به جای یونجه چه جایگزینی مناسب است؟
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

به جای یونجه چه جایگزینی مناسب است؟

به جای یونجه چه جایگزینی مناسب است؟

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – به جای یونجه چه جایگزینی مناسب است؟

اگر به هر دلیلی یونجه در دسترس نبود تا در اختیار اسب بگذاریم چه باید کرد؟ در اینجا گزینه های جایگزین برای یونجه را به شما معرفی خواهیم کرد:

1.تفاله چغندر

پالپ چغندر یک محصول جانبی چغندرقند است و اغلب به اسب ها خورانده می شود. بسیاری از صاحبان اسب متوجه می شوند که وقتی آنها خوراک چغندر می خورند، یونجه کمتری مصرف می کنند. پالپ چغندر خوراکی قابل دسترسی است و می تواند خشک یا مرطوب باشد. پالپ چغندر حاوی فیبر، کلسیم، پروتئین و ویتامین است. پالپ چغندر می تواند در ترکیب با یونجه یا سایر مواد غذایی یک کنسانتره کامل باشد.

2.حبه های یونجه

این حبه ها ممکن است تا حدودی بتوانند جای یونجه را بگیرند. علف، حبوبات خشک و خرد شده نیز مواد تشکیل دهنده این حبه ها هستند. چون این حبه ها ممکن است گران باشند می توان آنها را با یونجه ی کیفیت پایین تر ترکیب کرد.

3.یونجه ی کهنه

بله، می توانید از یونجه برای سال ها استفاده کنید تا زمانیکه تمیز و خشک نگه داشته شود. محتوای مغذی آن در طول زمان کاهش می یابد، اما این می تواند به آسانی با کنسانتره جبران شود. تست یونجه بهترین راه برای فهمیدن این است که چه موادی کم است.

4.کنسانتره

برچسب های کنسانتره ها را حتما بررسی کنید تا بدانید چه موادی دارد و همچنین بدون مشوت با دامپزشک از آن ها استفاده نکنید زیرا مصرف کنسانتره باید به قاعده باشد.

5.قصیل سبز

این ماده در واقع همان یونجه ی مرطوب است که طرفداران زیادی دارد اما باید توجه داشت که ممکن است خطر مسمومیت بوتولیسم اسب شما را تهدید کند پس قبل از استفاده از آن اسب خود را نسبت به این ماده ی سمی واکسینه کنید.

 

 

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

مارلون مادولو زانوتلی در مسابقه بزرگ LGCT پاریس به مقام قهرمانی دست یافت

مارلون مادولو زانوتلی در مسابقه بزرگ LGCT پاریس به مقام قهرمانی دست یافت مادیون مرجع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *