خانه / مقالات آموزشی و پزشکی / اثرات اسب درمانی بر روی جسم انسان
اثرات اسب درمانی بر روی جسم انسان
مادیون نیوز

اثرات اسب درمانی بر روی جسم انسان

اثرات اسب درمانی بر روی جسم انسان

افزایش نیرو در بدن و افزایش کارکرد ۳۰۰ عضله بدن _ افزایش همزمان سازی اعضای بدن _ تنظیم قوای بدن _ همکاری بین اندام های فوقانی و تحتانی بدن .

این روزها در کنار همه روش های عجیب و غریب درمانی ، یکی اش حسابی گرفته و ملت دارند درباره اش اطلاعات کسب می کنند. روشی به نام اسب درمانی که انگار یکی از شیوه های نوین درمانی است و گویا خیلی ساخته دنیای مدرن نیست و اتفاقا گره خورده به ابن سینا و ماجرای «قولنج» معروف. روش درمانی که قرار است از سرتاپای شما را مداوا کند و صحیح و سالم همه تان را به خانه هایتان برگرداند. البته برای اسب درمانی حتما لازم نیست که لگن خاصره تان دچار ایرادشده باشد چون درمانگران این روش مدعی اند می توانند از استرس و درد معده گرفته تا اوتیسم و مشکلات گفتاری همه را با هم معالجه کنند.

حدود ۲۰ نفر هم اکنون در تهران در حال معالجه توسط شیوه ای عجیب و جالب هستند. این تعداد کسانی هستند که به نوعی با یک بیماری ذهنی یا حرکتی درگیرند و این روش توسط درمانگر یا پزشکشان تجویز شده است. دو باشگاه اسب سواری هم در خدمت فعالیت های این شیوه آموزشی و درمانی قرار دارند . این اساتید اسب درمانی می گویند که تا به حال حتی یک نفر هم نبوده که بیماری اش حداقل کمی بهتر نشده باشد . از شاگرد سه ساله که با پوشک روی پونی ها (اسب های کوچک) آموزش دیده گرفته تا یک شاگرد ۲۰ ساذله مبتلا به اوتیسم که بعد از مداوا  در آلمان، متخصصان برایش اسب درمانی تجویز کرده بودندو … همه درمان شده اند

افسردگی ، استرس ، بیماری های جسمی و اوتیسم در حیطه ساب درمانی قرار می گیرند ! اینها تازه جدا از افراد سالمی هستند که به عنوان یک عامل رفع استرس و به دست آوردن آرامش به اسب نگاه می کنند. البته عنایت بفرمایید که درمان توسط اسب به دو شیوه انجام می شود که در شیوه اول مداوای بیماری های روانی و اختلالات ذهنی توسط صحبت کردن و در کنار اسب بودن و تیمار کردنآن انجام می شود و روش دیگر اصلاح حرکات جسمی در بیماران حرکتی و دارای اختلالات حرکتی است.

مادیون
مادیون

اثرات اسب درمانی بر درمان  بیماری ها :

مشکلات روحی روانی شامل افسردگی و انزوای اجتماعی _ بیماری های ژنتیکی شامل تریزومی ۲۱ و عقب افتادگی جسمی ، بیماری های عصبی شامل عصبانیت و حالات روانی و اوتیسم _ نقص مرکز اطلاع رسانی  شامل : معلوایت های پی در پی در زخم های عصبی ، اختلالات در تغییر حالت ، اختلالات رفتاری نقصای اساسی نورولوژیک و عضلانی شامل :

الف ) تاثیر بر مغز

۱ _ فلج نیمه ی بدن  ۲ _ معلولیت های ماتریسی ۳ _ عواض تراماتیسم ترس ۴ _ صرع   ۵  _  فلج اندام ها  ۶ _ عوارض فلج اطفال

ب ) تاثیر نورولوژیک دژنراتیو

۱ _ گرفتگی فلجی ارثی ۲ _  بیمرای شارکوت ماری ۳ _ تاثیر بر اعصاب جانبی

پ ) تاثیر بر عضلات ، مخصوصا عضلات رفتار در میاستنی تاثیر فوق العاده دارد.

نقص های فیزیکی شامل :

الف ) صدمات سیستم استخوانی غضروفی

۱ _ عضو غائب ۲ _ انحراف ستون مهره ها ۳ _ بدشکلی ساختار بدن

ب ) صدمات سیستم استخوانی غضروفی

۱ _ فلج  ۲ _ اختلالات حسی  ۳ _ اختلالات در برقرار کردن تعادل ۴ _ اختلالات تونوس ۵ _ حرکات غیر ارادی مانند رعشه و اختلالاتی به صورت حرکات غیر ارادی ضربدری ۶ _ اختلالات روانی اکنون در آمریکا و کانادا ۷۰۰ مرکز و کلینیک اسب درمانی فعالیت دارند .

برگرفته از کتاب دکتر محمد راسخ افشار

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

سه نوع بیماری تنفسی شایع در اسب ها

سه نوع بیماری تنفسی شایع در اسب ها مادیون مرجع اخبار سوارکاری – سه نوع …