خانه / اخبار سوارکاری / 5 مورد از مرگبارترین بیماری های اسب – قسمت اول
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

5 مورد از مرگبارترین بیماری های اسب – قسمت اول

5 مورد از مرگبارترین بیماری های اسب – قسمت اول

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – 5 مورد از مرگبارترین بیماری های اسب – قسمت اول

بیماری های عفونی اسب، بیماری هایی است که اسب ها از طریق واسطه ای مانند پشه یا کنه که ممکن است بیماری را از اسبی به اسب دیگر منتقل کنند، به آن ها دچار شوند. دانش کلید پیشگیری بیماری هاست. در اینجا برخی از شایع ترین بیماری های اسب ذکر شده است:

تب Potomac

این بیماری بیشتر در بهار، تابستان و اوایل پاییز و در اثر تماس با مراتعی که در مرز منابع آب مانند نهرها یا رودخانه ها است ایجاد می شود. PHF یک سندرم حاد انتروکولیتیس است که باعث ایجاد کولیک خفیف، تب و اسهال در اسب ها در هر سنی و همچنین سقط جنین در مادیان باردار می شود.
باکتری که موجب بیماری می شود، Neorickettsia risticii، در کرم های مسطح که در حلزون های آبزی وجود دارند شناسایی شده اند.
هنگامی که آب گرم می شود، کرم های مسطح نابالغ از حلزون به داخل محیط آبزی وارد می شوند. این کرم های مسطح نابالغ توسط اسب هایی که آب می نوشند قابل مصرف هستند، اما بیشتر آنها توسط حشرات آبزی خورده می شوند. حشرات آلوده ممکن است از راه چریدن وارد بدن اسب شوند.

علائم PHF

  • از دست دادن اشتها
  • تب
  • افسردگی
  • کاهش صداهای روده
  • اسهال
  • قولنج خفیف

اسب های مبتلا همچنبن ممکن است علائم لامینیت داشته باشند. PHF می تواند خفیف باشد و جان اسب را تهدید نکند، بنابراین اگر فکر می کنید اسب شما علائم PHF را دارد، باید سریعاً با دامپزشک تماس بگیرید. PHF با تست آزمایشگاهی در یک نمونه خون یا کود اسب با واکنش زنجیره ای پلیمراز (PCR) قابل تشخیص است. اگر زود تشخیص داده شود، می توان با اکسی تتراسایکلین با موفقیت درمانش کرد.

پیشگیری: چندین واکسن از نظر تجاری در دسترس هستند. آنها ممکن است به طور کامل از بیماری جلوگیری نکنند، اما شدت آن را کاهش می دهند. برای تصمیم گیری در مورد بهترین روش با دامپزشک خود مشورت کنید.

 

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

کنت فارینگتون و آستریا قهرمان فینال فستیوال سوارکاری گریت لیگ،*CSI 3

کنت فارینگتون و آستریا قهرمان فینال فستیوال سوارکاری گریت لیک،*CSI 3 مادیون_مرجع اخبار سوارکاری کنت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *