خانه / اخبار سوارکاری / 4 مشکل سلامتی در اسب ها و چگونگی پیشگیری از آنها
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

4 مشکل سلامتی در اسب ها و چگونگی پیشگیری از آنها

4 مشکل سلامتی در اسب ها و چگونگی پیشگیری از آنها

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – 4 مشکل سلامتی در اسب ها و چگونگی پیشگیری از آنها

گاهی دامپزشک می تواند پس از بیماری اسب شما را به حالت اولیه برگرداند. اما متأسفانه، همیشه اینطور نیست. اجتناب از بیماری ها بهترین دارو است، بنابراین ما پنج مشکل مشترک سلامتی و چگونگی پیشگیری از آنها را با هم در میان می گذاریم. لطفا توجه داشته باشید که این فقط یک مرور اجمالی است، ما توصیه میکنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر به جستجوی مطالب دامپزشکی حرفه ای تر بپردازید.

آرتروز

آرتروز (یا بیماری تخریب مفاصل) دامنه حرکت اسب شما را بسیار تحت تأثیر قرار می دهد. در واقع، این یکی از رایج ترین دلایلی است که مالکان مجبور می شوند اسب های خود را بازنشسته کنند. مفاصل آسیب دیده متورم می شوند، بزرگتر از حد طبیعی به نظر می رسند و باعث سختی در حرکت اسب شما می شوند.

متأسفانه، هنگامی که اسب شما دچار آرتروز شود، هیچ درمانی برای آن وجود ندارد. برای کاهش احتمال آرتروز، باید اقدامات پیشگیرانه را زود شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که اسب شما زمان کافی برای گرم کردن قبل از تمرین و خنک کردن بعد از آن را دارد. از سواری روی سطوح سخت یا ناهموار جلوگیری کنید. در آخر، وزن اسب خود را زیر نظر داشته باشید ، زیرا اضافه وزن فشار بیشتری به مفاصل آنها وارد می کند.

لامینیت

لامینیت یک بیماری جدی است که باعث ایجاد تغییرات ساختاری دردناک در سم اسب می شود. اسب ها تقریباً تمام وقت می ایستند، بنابراین این التهاب بسیار ناخوشایند است.

خوشبختانه ، شما می توانید قبل از اینکه علائم ناتوان کننده شوند ، یا حتی قبل از اینکه اسب شما آنها را تجربه کند مداخله کنید. یکی از راه های جلوگیری از لامینیت استفاده از چکمه هاست. این وسیله فشار و درد را کاهش می دهد، اما مطمئن شوید که اندازه مناسب را سفارش داده اید!

از دیگر اقدامات پیشگیرانه می توان به حفظ رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی اشاره کرد. ورزش اندام آنها را در فرم عالی حفظ می کند.

با این حال ، اگر اسب شما دارای لامینیت است ، بلافاصله به دنبال دامپزشک باشید و دستورالعمل دامپزشک را با دقت دنبال کنید.

مشکلات دندانپزشکی

اگر متوجه شوید دهان اسب شما بوی بدی می دهد، احتمالاً بهداشت آنها ضعیف است.

پس از خوردن مداوم خوراک، اسب ها به طور ناموزونی دندان های خود را سایش می دهند. به یاد داشته باشید که اسب خود را نزد دامپزشک ببرید تا همیشه دندان هایش را بررسی کند.

برای اطمینان از داشتن یک اسب سالم، اطمینان حاصل کنید که مراقبت های معمول دندان را زودهنگام شروع می کنید. اسب های جوان باید هر شش ماه دندان های خود را چک کنند. اسبهای بزرگتر از پنج سال باید سالانه معاینه انجام دهند و حتی ممکن است لازم باشد بیش از یک بار از آنها بازدید کنند. نباید مشکلات دندانپزشکی را برای مدت طولانی بدون رسیدگی رها کرد، زیرا آنها می توانند بر سلامت کلی اسب شما تأثیر بگذارند و منجر به مشکلات جدی تری شوند.

قولنج (کولیک)

کولیک، یکی از بیماری های شدید گوارشی را شامل می شود و ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد. این مشکل قاتل شماره یک اسب است. صرف نظر از سن، نژاد و جنسیت، هر اسب می تواند به کولیک مبتلا شود. انواع مختلفی نیز وجود دارد از جمله کولیک گاز، کولیک انسدادی و بسیاری دیگر.

در اینجا برخی اقدامات احتیاطی که می توانید برای جلوگیری از کولیک اسب انجام دهید، آورده شده است:

به آنها یک رژیم غذایی غنی از گیاهان دارویی بدهید.
اطمینان حاصل کنید که آنها مقدار زیادی آب تمیز و تازه می نوشند.
در صورت نیاز مکمل های گوارشی تهیه کنید.

 

 

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

خوشحالی در اسب ها

خوشحالی در اسب ها مادیون مرجع اخبار سوارکاری – خوشحالی در اسب ها از کجا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *