خانه / اخبار سوارکاری / یافتن نژاد اسب
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

یافتن نژاد اسب

یافتن نژاد اسب

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – یافتن نژاد اسب

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا اسناد ثبت نام نژاد اسب می تواند گم شود. گاهی اوقات، اگر اسب چند بار خریداری شده و فروخته شود، صاحب قبلی اسب ممکن است مدارک را همراه نداشته باشد. یا همانطور که می دانیم، گاهی اوقات پرونده ها گم می شوند. فروشندگان بی قید و شرط ممکن است مدارک مربوط به یک اسب دیگر که شبیه اسب شماست به شما بدهند تا پول بیشتری برای اسب از شما بگیرند. داشتن یک اسب بدون مدرک و اصل و نصب قدری ناخوشایند است. به طور کلی دلایل زیادی وجود دارد که یک صاحب اسب به دنبال مدارک شناسایی اسب خود باشد.

یافتن شجره نامه

اگر اسب شما دارای خالکوبی یا داغ باشد کار شما برای شروع راحت تر می شود. اسب های نژاد دار معمولا یک نشان روی لب خود دارند که گاهی اوقات با گذشت سن آنها خواند آن سخت می شود. به جای نگهداشتن لب های فوقانی اسب و خواندن آن که کار سختی است می توانید لب ها را نگه دارید و از یک نفر بخواهید عکس بگیرد به این صورت کار بررسی شما از روی عکس راحتتر است.

خالکوبی زیر گردن اسب قابل روئیت تر است. گاهی اوقات اسب دارای داغی است که نشان می دهد در یک مزرعه بوده و صاحب مزرعه آن را بر روی حیواناتش زده و اگر بتوان مزرعه را پیدا کرد می توان اطلاعاتی از صاحب قبلی اسب کسب کرد اما باید توجه داشت که ممکن است این کار بیهوده باشد و مزرعه دار نیز اطلاعاتی از ریشه ی اسب خود به خاطر نداشته باشد.

در موارد خیلی محدود در بدن اسب میکروچیت کار می گذارند که اطلاعات نژاد اسب را به همراه دارد. پیدا کردن این میکروچیت ها از اسکنر های مخصوص بر می آید. متخصص دامپزشکی نیز می تواند به شما کمک کند.

گاهی اوقات با خبر کردن متخصصان تعیین نژاد اسب می توانید کار خود را راحتتر کنید آنها با دیدن ظاهر اسب و مشخصات فیزیکی اسب می توانند اطلاعات مفیدی از نژاد اسب شما به شما بدهند.

در برخی موارد، آزمایش DNA می تواند به شناسایی رگ و ریشه ی اسب کمک کند. این کار می تواند در بازیابی اطلاعات شجره نامه ای مفید باشد.

 

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

باشگاه سوارکاری شهدا: سیزدهمین رویداد پرش با اسب هیات سوارکاری استان تهران (رده D و E)

باشگاه سوارکاری شهدا: سیزدهمین رویداد پرش با اسب هیات سوارکاری استان تهران (رده D و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *