خانه / اخبار سوارکاری / کدام نژاد اسب برای مبتدیان بهتر است؟
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

کدام نژاد اسب برای مبتدیان بهتر است؟

کدام نژاد اسب برای مبتدیان بهتر است؟

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – کدام نژاد اسب برای مبتدیان بهتر است؟

در حالی که هیچ نژادی وجود ندارد که کاملاً مناسب برای مبتدیان باشد ، برخی مناسب تر از سایرین هستند. بعضی از نژادها به دلیل داشتن طبیعتی ساکت تر و آرام تر، محبوب تر هستند و احتمال خطر داشتن سوار شدن روی اسب را برای مبتدیان کمتر می کنند. اما این بدان معنی نیست که همه اسب های یک نژاد خاص مناسب هستند. در اینجا نگاهی به برخی از محبوب ترین نژادها و اینکه چه چیزی باعث می شود  که ایده آل باشند می اندازیم. در حالی که ممکن است برخی از نژادها برای یک سوار مبتدی مناسب تر از سایر نژادها باشند ، همیشه استثناء این قانون وجود دارد.

اسب های امریکن کوارتر

این اسب در بین سوارکاران غربی و انگلیسی بسیار محبوب است. دلیل محبوبیت این نژاد خلق و خوی آرام و فرمانبرداری آنها است. اما در این بین نیز می تواند اسبی وجود داشته باشد که پر انرژی و سرکش باشد.

اسب های اصیل و عرب ها

خلق و خوی ذاتی اسب و آموزش آن از شجره نامه ی آن مهمتر است. اسب های عرب و نژاد های اصیل اغلب دارای خلق و خوی مطیع و آرام هستند. به طور کلی اسب هایی که به آسانی قابل کنترل باشند برای مبتدیان مناسب تر هستند. اسب هایی که جثه ی کوچکتری دارند مانند نژاد عرب برای مبتدیان مناسب تر است زیرا کنترل اسب را راحتتر می توان در دست گرفت.

اسب های کالسکه

این اسب ها اغلب بسیار آرام و بی خطر هستند و نسبت به اشتباهات سوارکاران مبتدی کمتر واکنش نشان می دهند. این اسب ها جثه ی بزرگی ندارند و می توانند برای کسانی که قد کوتاهی دارند و انعطاف پذیری کمتری مناسب باشند.

علاوه بر نژاد اسب سن و جنسیت اسب نیز مهم است. برای سوارکاران مبتدی اسب های جوان و نر بسیار نامناسبند و بهتر است با اسب های عقیم یا ماده و مسن تر استفاده کرد.

 

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

نحوه ی درمان شپش در اسب ها – قسمت دوم

نحوه ی درمان شپش در اسب ها – قسمت دوم مادیون مرجع اخبار سوارکاری – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *