خانه / اخبار سوارکاری / چگونه یک اسب را خلاص کنیم؟ – قسمت سوم
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

چگونه یک اسب را خلاص کنیم؟ – قسمت سوم

چگونه یک اسب را خلاص کنیم؟ – قسمت سوم

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – چگونه یک اسب را خلاص کنیم؟ – قسمت سوم

چشمان اسب خود را ببندید. شما قرار است در مقابل اسب خود بایستید و اسلحه را شلیک کنید، بنابراین اگر اسب شما چشمانش بسته نباشد، اسب می فهمد که می خواهید کاری انجام دهید. این امر می تواند باعث اضطراب و بی قراری او شود، و این امر باعث می شود که اتانازی دشوارتر شود. با چشمان بسته، او قادر نخواهد بود آنچه را می خواهید انجام دهید ببیند و ارتباط چشمی را نیز قطع می کند.
اگر نزدیک شدن به اسب خطرناک بود نیازی به بستن چشم نیست.

دو یا سه پا از اسب خود دور شوید.
اسب شما ممکن است مستقیماً در هنگام اصابت گلوله به جلو بیافتد (نه به طرفین)، که اگر شما مستقیم در مقابل اسب ایستاده باشید، برای شما و هرکسی که به شما کمک می کند بسیار خطرناک است.

در صورت امکان در سطحی شیب دار بایستید در حالیکه شما در بالا قرار دارید. اگر او به جلو بیفتد ، نیروی گرانش زمین او را به سمت جلو سوق نخواهد داد.

هدف گیری کنید. برای اطمینان از ورود گلوله در محل مناسب جمجمه، دو خط تخیلی بکشید. یک خط از گوش راست به چشم چپ و خط دیگر از گوش چپ به چشم راست. تقاطع این دو خط دقیقاً باید در وسط پیشانی اسب شما و در لبه استخوانی جمجمه باشد.بهتر است هدف را با کمی اختلاف از مرکز تقاطع مشخص کنید.

لوله ی اسلحه را مستقیماً روی سر اسب خود قرار ندهید! این می تواند صدمات جدی برای شما ایجاد کند، زیرا باروت و گاز می توانند در اسلحه محصور شده و منجر به انفجار در دست شما شوند. همچنین اگر در صورت نگه داشتن اسلحه دو یا سه پا از محل ورود گلوله فاصله داشته باشید سرعت گلوله بیشتر خواهد شد.

در صورت ایستادن حیوان، هدف گیری و شلیک آسانتر خواهد بود.

اگر حیوان در وضعیت نامناسبی دراز کشیده است ، به سمت پایین گردن هدف بگیرید.

اگر اسب شما در حال افتادن است، سعی کنید سر، گردن یا پایین قفسه سینه در نزدیکی زانو را هدف قرار دهید.

اطمینان حاصل کنید که اسب شما فوت کرده است. روش های مختلفی وجود دارد که می توانید بررسی کنید که اسب شما فوت کرده است. یک راه گوش دادن به ضربان قلب است. راه دیگر بررسی چشمان اسب شماست. چشمان یک اسب بسیار حساس است ، بنابراین اگر چشمان حتی به کوچکترین لمس واکنش نشان دهند، اسب شما هنوز زنده است.
برای بررسی چشم ها ، قرنیه (پوشش روشن روی چشم) را لمس کنید. اگر اسب چشمک بزند، اسب شما هنوز زنده است. چند دقیقه صبر کنید و دوباره امتحان کنید. هنگامی که چشم دیگر به لمس شما پاسخ نمی دهد ، می دانید که اسب شما فوت کرده است.

اسب خود را فورا پس از مرگ جابه جا کنید زیرا با گذشت زمان طولانی بدن اسب دچار لختی شده و حرکت دادن او بسیار دشوار می شود.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

علی سرچمی و دیامانتا: مقام سوم رده مالکین جام صدران پیشرو (ویدئو)

علی سرچمی و دیامانتا: مقام سوم رده مالکین جام صدران پیشرو اخبار سوار کاری – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *