خانه / اخبار سوارکاری / چگونه یک اسب را خلاص کنیم؟ – قسمت دوم
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

چگونه یک اسب را خلاص کنیم؟ – قسمت دوم

چگونه یک اسب را خلاص کنیم؟ – قسمت دوم

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – چگونه یک اسب را خلاص کنیم؟ – قسمت دوم

استفاده از کپتیو بولت، این وسیله باعث ایجاد اغتشاش و آسیب عمده مغزی می شود و در نتیجه مرگ فوری رخ می دهد. این روش بیشتر برای گاو به منظور ذبح کردن استفاده می شود.

دامپزشک شما می تواند کلرید پتاسیم (KCl) را نیز از طریق تزریق وریدی در حالی که اسب شما بیهوش است استفاده کند. مصرف بیش از حد KCl باعث ایست قلبی و مرگ می شود.

روش های خلاص کردن دیگری نیز وجود دارد (به عنوان مثال ، شلیک گلوله ، برق) که به عنوان “قابل قبول تحت شرایط” طبقه بندی می شوند، زیرا ممکن است در اثر خطای انسانی باعث آسیب دیدگی شوند و درد و رنج را بیشتر کنند.

درک نقش دامپزشک شما در کشتن حیوان ضروری است. یادآوری این نکته بسیار مهم است که تصمیم به خلاص کردن اسب بر عهده شماست. اگرچه ممکن است شرایط اضطراری وجود داشته باشد که دامپزشک مجبور شود بدون رضایت مالک تصمیم حرفه ای برای این کار بگیرد، اما این مورد بسیار نادر است.

زمانیکه از دامپزشک می پرسید چه باید بکنید او را در وضعیت ناخوشایندی قرار می دهید، زیرا آنها صاحب اسب شما نیستند و همان وابستگی عاطفی و مالی به اسب شما را ندارند پس تصمیم نهایی با شماست.
همچنین بخاطر داشته باشید که اگر پزشک احساس کند وضعیت پزشکی اسب شما در حد خلاص کردن نیست، به شما این کار را توصیه نخواهد کرد.
می توانید از چند دامپزشک مشورت بخواهید تا بتوانید تصمیم درست تری بگیرید.

سلاح گرم، هنگامی که کمک های دامپزشکی در دسترس نباشد، اسلحه معمولاً تنها روش عملی اتانازی است. یک تپانچه یا تفنگ مناسب برای این کار لازم است. مزیت استفاده از تپانچه این است که می توانید تپانچه را در یک دست نگه دارید و طناب اسب خود را در دست دیگر نگه دارید.

اگر فقط به تفنگ دسترسی دارید، شخص دیگری را نیز نیاز دارید تا اسب را نگه دارد زیرا برای نگه داشتن اسلحه باید از هر دو دست استفاده کنید.
انواع مختلفی از اسلحه وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

مهمات مناسب را انتخاب کنید. متداول ترین گلوله ها یا کالیبر 22 یا کالیبر 38 هستند. در اسب های جوانتر، که جمجمه آنها به ضخامت زیادی ندارند، احتمالاً کالیبر 22 مناسب است. در اسب های بزرگتر با جمجمه های ضخیم تر ، توصیه می شود از کالیبر بزرگتر 38/0 استفاده کنید تا از نفوذ گلوله به جمجمه مطمئن باشید.    

به یاد داشته باشید که هدف از انتخاب سلاح گرم و مهمات این است که گلوله به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتواند با سرعت و انرژی کافی در جمجمه نفوذ کند تا باعث تخریب گسترده مغز و مرگ فوری شود.

اسب را در جایی خلاص کنید که برای حمل جنازه ی او دچار مشکل نشوید، پس از مرگ لاشه ی اسب دچار لختی می شود و جابه جایی آن بسیار سخت است پس در مکانی مناسب این کار را انجام دهید.

ادامه دارد…

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

نحوه ی درمان عفونت قارچی در اسب ها – قسمت اول

نحوه ی درمان عفونت قارچی در اسب ها – قسمت اول مادیون مرجع اخبار سوارکاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *