خانه / اخبار سوارکاری / چگونه یک اسب را خلاص کنیم؟ – قسمت اول
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

چگونه یک اسب را خلاص کنیم؟ – قسمت اول

چگونه یک اسب را خلاص کنیم؟ – قسمت اول

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – چگونه یک اسب را خلاص کنیم؟ – قسمت اول

اتانازی(خلاص کردن) راهی انسانی برای کشتن حیوان است. فکر کردن در مورد خلاص کردن اسب خود بسیار دشوار است ، اما شرایطی وجود دارد که اتانازی تنها راه پایان دادن به رنج اسب شماست. دانستن زمان، چرا و چگونگی خلاص کردن اسب به شما کمک می کند تا در مواقع ضروری درست تصمیم گیری کنید و آمادگی بهتری داشته باشید.

آماده سازی برای خلاص کردن اسب

تاریخ خلاص کردن را انتخاب کنید. اگر اتانازی اورژانسی نیست، تصمیم بگیرید کی می خواهید اتانازی اتفاق بیافتد. این کار به شما زمان می دهد تا  تدارکات خلاص کردن، مانند هماهنگی در حذف و دفع بدن اسب خود را فراهم کنید. این همچنین به شما فرصت می دهد تا در مورد تصمیم خود با اعضای خانواده، دوستان و مدیر اصطبل صحبت کنید.

بیمه نامه ی اسب خود را بررسی کنید. اگر یک بیمه نامه مرگ و میر برای اسب خود دارید، قبل از خلاص کردن اسب، قوانینش را با دقت بررسی کنید. شما در این زمان دچار فشار عاطفی زیادی خواهید بود بنابراین با نخواندن قوانین استرس بیشتری به خود وارد نکنید.

مراحل دفن اسب خود را هماهنگ کنید شاید نیز بخواهید اسب را بسوزانید، همچنین بعضی شرکت ها هستند که بدن اسب را تحویل می گیرند می توانید بین این گزینه ها مناسب ترین را انتخاب کنید.

مشورت کردن در مورد اتانازی با دامپزشک

دامپزشک شما می تواند به شما در تشخیص اینکه اسب شما باید خلاص شود یا نه کمک کند. در موارد زیر این امکان وجود دارد:

  • آسیب دیدگی شدید
  • لنگش شدید و مزمن
  • کولیک غیر جراحی و درمان

تصمیم بگیرید که آیا لازم است اسب خود را خلاص کنید یا خیر. تصمیم گیری در مورد خلاص کردن اسب خود امری دشوار است. اگر وقت تصمیم گیری دارید، در مورد برخی از مسائل با دامپزشک خود صحبت کنید. شما می خواهید مطمئن باشید که تصمیم درستی گرفته اید یا خیر.

  • آیا اسب من رنج می برد؟
  • آیا می توانم بار مالی برای مراقبت از اسب خود را متحمل شوم؟
  • آیا جایگزینی بجز اتانازی برای اسب من وجود دارد؟
  • چه مدت اسب من در وضعیت فعلی خود رنج می برد؟

روش های مختلف اتانازی را بشناسید. دامپزشک شما مجاز به استفاده از این روش ها است و قادر خواهد بود این روش ها را برای شما توضیح دهد. با استفاده از این دانش می توانید با توجه به وضعیت پزشکی فعلی اسب، تصمیم گیری آگاهانه تری در مورد اینکه کدام روش اتانازی برای اسب شما مناسب تر است، اتخاذ کنید.

  • باربیتورات ها داروهایی هستند که سیستم عصبی را تحت تاثیر می گذارند. با توجه به مصرف بیش از حد از طریق تزریق داخل وریدی، باربیتورات ها ابتدا باعث بیهوشی، تنگی نفس و در نهایت ایست قلبی می شوند. متداول ترین باربیتورات برای اتانازی اسب، سدیم پنتوباربیتال است. فقط دامپزشک شما می تواند باربیتورات ها را استفاده کند.

ادامه دارد…

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

نحوه ی درمان عفونت قارچی در اسب ها – قسمت اول

نحوه ی درمان عفونت قارچی در اسب ها – قسمت اول مادیون مرجع اخبار سوارکاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *