خانه / اخبار سوارکاری / چگونه می توان اسب را به یک فضای مسابقه ای و نمایشی عادت داد؟
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

چگونه می توان اسب را به یک فضای مسابقه ای و نمایشی عادت داد؟

چگونه می توان اسب را به یک فضای مسابقه ای و نمایشی عادت داد؟

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – چگونه می توان اسب را به یک فضای مسابقه ای و نمایشی عادت داد؟

بعضی اوقات اسب ها وقتی به اولین نمایش یا مسابقه ی خود می روند، می توانند غیر قابل پیش بینی شوند، بنابراین باید بدانید که چه کاری باید انجام دهید. اگر اسب شما قرار است به چنین مکانی برود، حتماً بدانید که چگونه رفتار او را کنترل کنید. این ایده ی خوبی است که یک برنامه بلند مدت برای آماده کردن اسب خود برای رفتن به یک نمایش آماده کنید. می توانید برای شروع او را به مکان هایی که تاکنون ندیده ببرید مانند زمین های باز و بزرگ.

برای شروع می توانید اسب خود را به مکان های مسابقات ببرید اما نه به عنوان شرکت کننده. شما باید تمام مراحل را طی کنید، مانند سوار شدن اسب در تریلر، بودن در اصطبل نا آشنا، غذا خوردن و دیدن مردم و اسب های دیگر، عادت کردن به سر و صدا و شلوغی های اطراف. به او این رفتارها را آموزش دهید و در صورت دیدن واکنش مثبت حتما به او پاداش بدهید.

همیشه در کنار اسب خود بمانید. هنگامی که این اولین مسابقه ی اسب شما است، ماندن در کنار او به اسب شما کمک می کند تا احساس آرامش کند.

اگر نمی توانید اسب را به اصطبل ببرید حتما تریلر او را در جایی باز و ساکت قرار دهید تا محیط اطراف روی اعصابش تاثیر نگذارد.

قبل از بردن اسب به باکسش در اصطبل حتما آن را بررسی کنید. اشیاء خطرناک را خارج کنید و در باکسش آب و یونجه قرار دهید و همچنین کف آن را با مواد مناسب بپوشانید. اسب خود را با اسباب بازی ها و یونجه مشغول کنید.

حتما فضای زیادی به او بدهید و بگذارید همه چیز را در اطراف خود ببیند. با اسب مهربان و محکم برخورد کنید.

قبل از مسابقه با اسب خود پیاده روی کنید. سرانجام ، به دیگران بپیوندید جایی که سوارکاران با اسبهای دیگر نیز سواری می کنند.

 

 

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

چگونه اولین اسب خود را بخریم؟ – قسمت اول

چگونه اولین اسب خود را بخریم؟ – قسمت اول مادیون مرجع اخبار سوارکاری – چگونه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *