خانه / اخبار سوارکاری / چگونه سن یک اسب را تشخیص دهیم؟ – قسمت اول
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

چگونه سن یک اسب را تشخیص دهیم؟ – قسمت اول

چگونه سن یک اسب را تشخیص دهیم؟ – قسمت اول

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – چگونه سن یک اسب را تشخیص دهیم؟ – قسمت اول

اگر می خواهید بدانید یک اسب چند ساله است، بهترین گزینه ی شما بررسی هرگونه سوابق ثبت نام یا دامپزشکی است که شامل اطلاعات مربوط به تولد یا سن است. اگر به این ها دسترسی ندارید ، می توانید سعی کنید از چند روش مختلف در مشاهده ی فیزیکی استفاده کنید. مثلا چک کردن دندان های اسب. اندازه ، شکل ، رنگ و زاویه دندانها و شکل ظاهری “شیار گالوین” بین 10 تا 30 سالگی می تواند به شما کمک کند تخمین نسبتاً دقیقی از سن اسب داشته باشید.

مدارک پرورشی، ثبت نام یا دامپزشکی را برای دقیق ترین اطلاعات سنی اسب بررسی کنید. تاریخ تولد باید در هر مدرک نژادی یا ثبت نامی که به یک اسب خاص مربوط است ، ذکر شود. اگر برگه های نژاد وجود ندارد، سوابق دامپزشکی را که تاریخ تولد آن ها را نشان می دهد ، بررسی کنید.
به عنوان مثال، اگر شما علاقه مند به خرید اسب هستید، اصرار کنید که مدارک موجود را ببینید. اگر اسب به عنوان یک نژاد خاص ثبت شده باشد، باید دارای برگه هایی در پرونده باشد. در صورت لزوم با انجمن نژاد مربوطه تماس بگیرید.
همه ی اسب ها اوراق نژاد یا ثبت نام ندارند. با این حال، بیشتر اسب ها دارای سوابق دامپزشکی هستند، بنابراین از کسانی که می خواهید اسب را بخرید بخواهید این موارد را ببینید.

برای یافتن یک میکروچیپ شناسایی، دامپزشک باید گردن اسب را اسکن کند. بسیاری از مالکان اسب های خود را در سنین پایین دارای میکروچیپ کرده اند تا در صورت گم شدن بتوانند شناسایی شوند.
علاوه بر اطلاعات مربوط به مالکیت، تراشه باید سن اسب را نیز نشان دهد.
اگر علاقه مند به خرید اسبی هستید که دارای میکروچیپ شده است ، این سوال را مطرح کنید که آیا می توانید آن را اسکن کنید. این می تواند به تأیید هرگونه سوابق یا سایر اطلاعات مربوط به اسب کمک کند.
اگر یک اسب بدون میکروچیپ خریداری می کنید، در اسرع وقت آن را به میکروچیپ مجهز کنید.

به دنبال یک داغ (مارک) روی بدن اسب باشید و صاحب آن را برای دریافت اطلاعات پیدا کنید. با وجود گزینه های دیگر مانند میکروچیپ ، برخی از صاحبان هنوز اسب های خود را مارک می کنند. این مارک می تواند به شما کمک کند تا صاحب اسب گمشده را ردیابی کنید و سن اسب را دریابید.
اگر مارک را تشخیص نمی دهید، از سایر صاحبان اسب موجود در منطقه سؤال کنید ، از اصطبل های مجاور بازدید کنید و در مطب های دامپزشکی و فروشگاه های عرضه اسب پرس و جو کنید.

اگر اسب اصیل است وجود خال کوبی لب را بررسی کنید. اسب های اصیلی که از مسابقه دادن بازنشسته شده اند، معمولاً روی قسمت داخلی لب بالایشان خال کوبی می کنند. آنها در زمان جوانی خال کوبی می کنند و اطلاعات به یک پایگاه داده اسب مسابقه ای می رود که می توانید با استفاده از خال کوبی های آنها اسب را جستجو کنید. این یک روش بسیار دقیق برای فهمیدن زمان تولد است.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

قلب اسب – قسمت اول

قلب اسب – قسمت اول مادیون مرجع اخبار سوارکاری – قلب اسب – قسمت اول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *