خانه / اخبار سوارکاری / چگونه در هوای سرد با اسب خود تمرین کنیم؟
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

چگونه در هوای سرد با اسب خود تمرین کنیم؟

چگونه در هوای سرد با اسب خود تمرین کنیم؟

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – چگونه در هوای سرد با اسب خود تمرین کنیم؟

زمستان نباید تبدیل به فصلی شود که اسب شما هیچ تحرکی نداشته باشد. در حقیقت برای بهبود شرایط روحی و جسمی اسب مهم است که در ماه های سرد سال نیز فعال باقی بمانند. این فعالیت ممکن است به اندازه ی یک دوره معتدل از سال پر تحریک نباشد. با این وجود در صورت آماده سازی صحیح  می توانید با خیال راحت اسب خود را در هوای سرد ورزش دهید.

اسب شما در فصول گرم و معتدل فعالیت بیشتری دارد بنابراین در فصل سرما همان توقع را نباید از اسب خود داشته باشید. در صورت سواری طولانی با اسب و انتظارات بیش از حد ممکن است به او صدمه بزنید.

اسب خود را به هوای بیرون عادت دهید. البته این بدان معنا نیست که اسب را برای مدت طولانی در هوای سرد بگذارید تا یخ بزند. مدتی به او زمان دهید و بگذارید قبل از ورزش کاملاً و به تدریج به هوای سرد عادت کند.

پتو یا روپوش اسب خود را روی آن نگه دارید و وسایل اسب سواری را در حین راه بردن او در حالی که به آرامی گرم می شود به رویش بگذارید. نگذارید اسب زیر روپوش عرق کند. به اسب خود اجازه دهید تا به درستی گرم شود. یکی از بهترین راه های محافظت از اسب خود در برابر صدمه یا بیماری در اثر ورزش در هوای سرد ، گرم کردن صحیح آن است. گرم کردن اسب  ماهیچه هایش را شل می کند و خون بیشتری در مفاصلش جاری می شود.
به اسب خود اجازه دهید 10-15 دقیقه پیاده روی و حرکات کششی انجام دهد تا ماهیچه هایش گرم شود. اگر اسب شما برای مدت طولانی در باکس خود ایستاده باشد به دوره ی گرم شدن طولانی تری احتیاج دارید تا ماهیچه هایش برای ورزش آماده شود.

می توانید از یک هویج برای گرم کردن گردن و سینه ی اسب استفاده کنید. با هویج حرکات چرخشی و حرکت به طرفین را می توانید انجام دهید.

اینکه اسب شما می تواند در هوای سرد ورزش کند به این معنی نیست که باید تمرینات سخت انجام دهد یا به مدت طولانی در هوای سرد بماند. اینکه اسب در هوای سرد پیاده روی کند بهتر از انجام حرکات سخت است. تنفس بیش از حد در هوای سرد می تواند به ریه های اسب صدمه بزند. اگر هوای خشک و سرد به سیستم تنفسی تحتانی اسب وارد شود ، می تواند بر تنفس اسب و پاسخ ایمنی بدن به عوامل بیماری زا در مجاری هوایی ، به همراه سایر موارد تأثیر بگذارد.

از روی مناطق یخی عبور نکنید. مناطقی که برف های عمیق نیز دارند برای اسب شما مناسب نیستند و ممکن است به تاندون های او صدمه بزنند.

پس از ورزش حتما اسب خود را سرد کنید، این موضوع در مقاله های قبلی توضیح داده شده است. سرد کردن اسب به عضلات او و گردش خونش کمک خواهد کرد.

پاهای اسب خود را چک کنید تا هرگونه برف و یخی را از روی آنها پاک کنید و همچنین پاهای او را خشک کنید این کار برای جلوگیری از بیماری بسیار مفید است.

پس از انجام این مراحل نیاز های اساسی اسب را برطرف کنید، غذا و آب در اختیار او بگذارید تا انرژی مورد نیاز بدنش را بدست آورد.

 

 

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

چگونه اولین اسب خود را بخریم؟ – قسمت اول

چگونه اولین اسب خود را بخریم؟ – قسمت اول مادیون مرجع اخبار سوارکاری – چگونه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *