خانه / اخبار سوارکاری / چگونه درجه حرارت اسب را بگیریم – قسمت اول
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

چگونه درجه حرارت اسب را بگیریم – قسمت اول

چگونه درجه حرارت اسب را بگیریم – قسمت اول

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – چگونه درجه حرارت اسب را بگیریم – قسمت اول

یک درجه حرارت بالا می تواند یک علامت هشدار دهنده باشد که وجود عفونت یا گرمازدگی را نشان می دهد. دانستن اینکه اسب شما تب دارد می تواند به شما در تصمیم گیری در مورد اینکه آیا باید با دامپزشک خود تماس بگیرید یا خیر کمک می کند.

آماده کردن تجهیزات

حتماً وسایل مورد نیاز خود را از قبل جمع کنید، تا وقتی دمای اسب خود را بگیرید باید همه چیز آماده باشد. این منابع شامل موارد زیر است:

دماسنج دیجیتال: دماسنج دیجیتال بهترین گزینه است، زیرا با ثبات درجه حرارت بوق می زند. همچنین دمای نمایش داده شده در صفحه را برای شما حفظ می کند تا در صورت لزوم به راحتی دما را ثبت کنید. یک دماسنج دیجیتال را در فروشگاه داروی محلی خود خریداری کنید.

این وسیله می تواند یک دماسنج معمولی “دهانی” یا “رکتال” باشد که اساساً یک کار را می کند. این دماسنج را برای استفاده ی اسب خود اختصاص دهید. اگر نتوانستید دماسنج دیجیتال را تهیه کنید، یک دماسنج جیوه نیز همینطور کار می کند. بررسی کنید تا از تمیز بودن آن و عدم ترک در آن مطمئن شوید، زیرا این امر می تواند برای اسب بسیار خطرناک باشد.
روان کننده ملایم. برای سهولت در عبور دماسنج به داخل روده اسب نیز به روان کننده ملایمی احتیاج دارید. وازلین یا KY ژل ایده آلی است. این محصولات به راحتی در فروشگاه های مواد غذایی و داروخانه ها در دسترس هستند.
یک جفت دستکش لاتکس.
پنبه الکی

صبر کنید تا اسب حرکت روده داشته باشد. بهتر است درست بعد از گذر مدفوع، درجه حرارت یک اسب را بگیرید. با این کار احتمال وارد شدن دماسنج به مدفوع کاهش می یابد. مدفوع میزان خواندن دما را دچار خطا می کند و دمای بالاتر را ثبت می کند و دماسنج به طور دقیق دمای بدن اسب را منعکس نمی کند.
سعی کنید اسب را تغذیه کنید و آنرا معالجه کنید. از این طریق ، اسب به شما اعتماد خواهد کرد.

با اسب خود تعامل داشته باشید. معمولاً صاحب اسب کسی خواهد بود که دما را می گیرد. با این وجود، در مواردی ممکن است از اسب دوست خود مراقبت کنید و یا دامپزشک باشید، باید با اسب آشنا شوید و همچنین باید اجازه دهید اسب با شما آشنا شود.
آرام با اسب خود صحبت کنید.
به او خوراکی بدهید مانند هویج یا سیب.
بینی اسب یا پشت گوشش را نوازش کنید.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

علی سرچمی و دیامانتا: مقام سوم رده مالکین جام صدران پیشرو (ویدئو)

علی سرچمی و دیامانتا: مقام سوم رده مالکین جام صدران پیشرو اخبار سوار کاری – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *