خانه / اخبار سوارکاری / چگونه داروهای مایع را به اسب بدهیم؟
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

چگونه داروهای مایع را به اسب بدهیم؟

چگونه داروهای مایع را به اسب بدهیم؟

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – چگونه داروهای مایع را به اسب بدهیم؟

دادن داروها و یا گیاهان دارویی به اسبها می تواند یک مشکل واقعی باشد! نه تنها آنها بزرگ هستند بلکه می توانند قوی و سرسخت باشند. اما با کمی نبوغ و آمادگی، این امر را می توان به راحتی انجام داد.

یک سرنگ دوز بزرگ از دامپزشک یا فروشگاه خوراک اسب خریداری کنید. مقدار مورد نظر دارو یا گیاه را در ظرفی خوب مخلوط و میکس کنید. سرنگ را قبل از نزدیکی به اسب پر کنید.

از دستیاری توانمند بخواهید به شما کمک کند. اگر اسب شما مقاومت می کند از یک طناب دو طرفه استفاده کنید. سریع کار کنید یعنی به اسب فرصت ندهید تا آنچه را که اتفاق می افتد را پردازش کند.

گوشه ی دهان اسب را با شصت بکشید و دارو را داخل دهانش بریزید. مایع را به آرامی و به طور پیوسته بریزید تا اسب فرصت بلع داشته باشد. ماساژ گلوی آنها می تواند به این روند کمک کند. اجازه ندهید که سرش را به پایین بیاندازد زیرا ممکن است آن را تف کند. بعد از آن، یک خوراکی کوچک برای آنها مفید است. این کار به شما کمک می کند تا هر روز بتوانید این کار را انجام دهید، مانند یک دوره 7-10 روزه آنتی بیوتیک.

در صورت عدم موفقیت ، می توانید برخی از مخلوط های نرم را خریداری کنید ، یا مقدار کمی شیرینی را با دارویی که در آن مخلوط شده است ، به خورد بدهید. لباس های قدیمی و قابل شستشو بپوشید. شما به احتمال خیلی زیاد مقداری دارو یا گیاهان دارویی را روی لباس ، صورت و دستان خود خواهید مالید.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

علی سرچمی و دیامانتا: مقام سوم رده مالکین جام صدران پیشرو (ویدئو)

علی سرچمی و دیامانتا: مقام سوم رده مالکین جام صدران پیشرو اخبار سوار کاری – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *