خانه / اخبار سوارکاری / چگونه جراحات روی بدن اسب را درمان کنیم؟ – قسمت سوم
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

چگونه جراحات روی بدن اسب را درمان کنیم؟ – قسمت سوم

چگونه جراحات روی بدن اسب را درمان کنیم؟ – قسمت سوم

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – چگونه جراحات روی بدن اسب را درمان کنیم؟ – قسمت سوم

علائم رنج و سختی در اسب را تشخیص دهید. هنگام تماس با دامپزشک ، مهم است که توضیحات مفصلی درباره آنچه از ظاهر اسب مشاهده می کنید بیان کنید. به علائمی که اسب شما در معرض دید دارد توجه کنید. این ایده ی خوبی است که بتوانیم علائم متداول درد را تشخیص دهیم.
هنگامی که اسب شما جراحت داشته باشد، علائم آشکاری برای جستجو وجود دارد. خونریزی و تورم نشانه های بصری است که خطر را نشان می دهد.
اگر اسب شما با اضطراب یا ترسیدن رفتار می کند، این نیز نشانه ای است که او صدمه دیده است. بی حالی و کم غذایی نیز نشانگر مشکل است.
مهم نیست که فکر می کنید مسئله چقدر جزئی باشد با دامپزشک خود تماس بگیرید. حتی اگر برای بهبود زخم در خانه اقدام می کنید، با دامپزشک خود تماس بگیرید تا مطمئن شوید که همه کارها را به درستی انجام می دهید.
سعی کنید بگویید “بهترین راه برای درمان این جراحت چیست؟ آیا باید طور دیگری عمل کنم؟”

یک بازه زمانی مشخص بخواهید. بگویید : “چه مدت انتظار دارید روند بهبودی دوام داشته باشد؟ چه زمانی اسب من می تواند فعالیت طبیعی خود را از سر بگیرد؟”
از پرسیدن سؤال نترسید.
دستورالعمل را دنبال کنید. بعد از اینکه به تمام سوالات شما پاسخ داده شد، وقت آن رسیده که با دقت به دامپزشک خود گوش فرا دهید. به یاد داشته باشید، او متخصص پزشکی است. مواظب باشید تمام دستورالعمل هایی را که به شما ارائه می دهد پیروی کنید.
اگر اسب شما به دارو احتیاج دارد ، حتما یاد بگیرید که دوز مناسب را چگونه مصرف کنید. سوال کنید که آیا عوارض جانبی احتمالی وجود دارد یا خیر.اگر دامپزشک شما استراحت را توصیه می کند، حتما رعایت کنید.
ایجاد یک محیط امن ضروری است. اسب ها خود را مجروح خواهند کرد. این طبیعی است و شما نمی توانید از هر اتفاقی جلوگیری کنید. اما می توانید قدم هایی برای اطمینان از اینکه اسب شما تا حد امکان ایمن باشد، بردارید.
غرفه خود را از خطرات احتمالی عاری کنید. مواظب باشید تا از گم شدن میخ ها یا گیره های معیوب یا لولای درها جلوگیری کنید. اگر از سطل خوراک استفاده می کنید، دسته را جدا کنید.
چراغ ها را از دسترس اسب خود دور نگه دارید. همچنین باید مطمئن شوید که سوئیچ ها به درستی پوشانده شده اند.

اسب خود را سالم نگه دارید. از آنجا که اسب ها اغلب از جراحت رنج می برند، مستعد کزاز هستند. حتماً اسب خود را واکسینه کنید. او باید دو بار در سال واکسن بزند.

سوابق پزشکی اسب خود را دقیق نگه دارید.
اسب خود را به درستی تغذیه کنید. اطمینان حاصل کنید که وی به مواد غذایی تازه و آب تازه دسترسی داشته باشد.

حداقل یک بار در روز اسب خود را بررسی کنید.

 

 

 

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

نحوه ی درمان عفونت قارچی در اسب ها – قسمت اول

نحوه ی درمان عفونت قارچی در اسب ها – قسمت اول مادیون مرجع اخبار سوارکاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *