خانه / اخبار سوارکاری / چگونه به سرعت اسب خود را آرام کنید – قسمت سوم
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

چگونه به سرعت اسب خود را آرام کنید – قسمت سوم

چگونه به سرعت اسب خود را آرام کنید – قسمت سوم

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – چگونه به سرعت اسب خود را آرام کنید – قسمت سوم

به حداقل رساندن حصر اسب. اسب هایی که برای مدت طولانی مانند زمستان محدود هستند ممکن است انرژی نامحدودی داشته باشند که باعث می شود واکنش چشم گیر تری به مناظر یا صداهای نا آشنا نشان دهند. به همین دلیل آوردن روزانه ی یک اسب به چراگاه ها ایده خوبی است، به این ترتیب پس از فصل زمستان، دویدن در یک چراگاه می تواند با کمترین رفتار ناخوشاند اسب در هنگام سوار شدن انجام شود

تجربه سوارکار سوار بر اسب را در نظر بگیرید. یک سوار باتجربه می تواند به هدایت اسب کمک کند به گونه ای که ترسیدن را به حداقل برساند ، اما یک سوار بی تجربه ممکن است به گونه ای واکنش نشان دهد که احتمال وحشت زدگی را افزایش دهد. اسب ها با عصبی شدن به عصبی بودن سوار خود پاسخ می دهند. به همین دلایل، تجربه ی سوارکار برای به حداقل رساندن ترسیدن اسب مهم است.
از سلامت بینایی اسب اطمینان حاصل کنید. یکی از دلایل اینکه اسب ممکن است بترسد این است که بینایی مختل شده باشد. این اغلب متداول ترین دلیل ترسیدن اسب تلقی می شود. معاینه توسط یک دامپزشک یک روش مناسب برای اطمینان از عدم مشکلات بینایی در اسب شما است.
ناراحتی و رنج وارد شده به اسب را بررسی کنید. اسبی که ناراحت باشد، بیشتر مستعد رم کردن است. اگر اسب بخاطر وجود بیماری متحمل درد باشد و یا چیزی ساده مانند زین نامناسب باشد، باید دلیل درد را برطرف کنید تا به حداقل رساندن وحشت زدگی اسب کمک کنید. برخی دیگر از مشکلات که ممکن است باعث درد و ناراحتی در اسب شود، عبارتند از: جاگذاری نامناسب بیت یا نوع بیت استفاده شده، لبه های تیز دندان اسب یا اشیاء گیر کرده در سم اسب و … .

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

علی سرچمی و دیامانتا: مقام سوم رده مالکین جام صدران پیشرو (ویدئو)

علی سرچمی و دیامانتا: مقام سوم رده مالکین جام صدران پیشرو اخبار سوار کاری – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *