خانه / اخبار سوارکاری / چگونه اسب را خنک کنیم؟ – قسمت سوم
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

چگونه اسب را خنک کنیم؟ – قسمت سوم

چگونه اسب را خنک کنیم؟ – قسمت سوم

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – چگونه اسب را خنک کنیم؟ – قسمت سوم

به اسب خود آب فراوان و خنک بدهید. علاوه بر خنک کردن اسب خود بعد از تمرین، باید اطمینان حاصل کنید که وی در طول فعالیت های عادی و غیر ورزشی در تابستان نیز خنک می شود. یکی از بهترین راه های انجام این کار، دسترسی نامحدود به آب تازه و خنک است. اسب معمولی می تواند بیش از 25 گالن (6 لیتر) آب در یک روز گرم بنوشد، بنابراین شما نیاز به پر کردن سطل آب اسب خود به طور مکرر دارید.
میزان جذب آب در تابستان در بدن اسب افزایش می یابد زیرا او از طریق تعریق مایعات بیشتری را از دست می دهد.
رژیم های غذایی علفی و خوراک های آماده معمولاً بسیاری از نیازهای آب بدن اسب شما را تأمین می کنند، اما او همیشه به آب شیرین نیاز دارد.
اگرچه ممکن است  گذاشتن برخی سطل ها در چراگاه ها در هنگام چرا کردن اسب وسوسه انگیز باشد، اما آب می تواند گرم شود و حتی راکد شود. ممکن است بخواهید وقتی اسب شما از اصطبل خارج می شود، سطل را در یک منطقه ی سایه دار نگه دارید.

در فصل های گرم اسب خود را در ساعاتی که هوا گرم است بیرون نبرید، در عوض ساعات خنک را برای سوارکاری و تمرین اسب انتخاب کنید. بیرون بردن اسب در ساعات گرم موجب می شود تا بدن اسب بیش از پیش گرم شود. شما می توانید در ابتدای صبح،بعد از غروب خورشید و اگر ممکن است در شب اسب را برای سوارکاری بیرون ببرید.

پوشش موی اسب خود را کوتاه کنید. اگر اسب شما پوششی ضخیم داشته باشد، هنگام گرم بودن هوا احساس گرمای زیادی خواهد کرد. پوشش ضخیم او گرما را به دام انداخته و آزاد کردن گرمای اضافی از طریق عرق کردن برای او دشوارتر خواهد شد. نگه داشتن یک پوشش کوتاه مخصوصاً برای اسب هایی که بیماری کوشینگ دارند بسیار مهم است زیرا این بیماری می تواند باعث شود یک اسب یک پوشش بلند و ضخیم داشته باشد.
موی اسب خود را خیلی کوتاه نکنید، زیرا موی وی بدنش را از آسیب اشعه خورشید محافظت می کند.
اگر در مورد ضخامت خاص پوشش بدن اسب که مناسب او باشد شک دارید با دامپزشک مشورت کنید.

اسب خود را سالم نگه دارید. سلامتی اسب شما می تواند بر توانایی او در تنظیم موثر دمای بدن وی تأثیر بگذارد. به عنوان مثال ، انگل های روده می توانند احتمال ابتلا به گرمازدگی در اسب را افزایش دهند. به طور کلی، اگر اسب شما مریض یا مجروح باشد، ممکن است انرژی داخلی کافی برای استفاده از روشهای طبیعی خنک کردن خود را نداشته باشد.
برنامه ی انگل زدایی اسب خود را مرتبا انجام دهید.

اگر اسب شما به بیماری مزمن مانند بیماری کوشینگ مبتلا است، طبق توصیه های دامپزشک، بیماری وی را مدیریت کنید. هرچه بیماری او را بهتر مدیریت کنید، در صورت گرم شدن هوا ، بهتر می تواند خنک شود.

علائم گرمازدگی را تشخیص دهید. گرمازدگی هنگامی رخ می دهد که سیستم های خنک کننده طبیعی اسب شما نتوانند بر گرمای اضافی بدن او غلبه کنند. این یک وضعیت پزشکی بسیار جدی است که نیاز به مراقبت فوری دامپزشکی دارد. هر چه زودتر علائم گرمازدگی را تشخیص دهید ، زودتر می توانید مراقبت های لازم را انجام دهید.
با گرمازدگی، اسب شما به شدت عرق می کند، یا اصلاً عرق نمی کند. علاوه بر این ، ضربان قلب وی حتی پس از گذشت زمان کافی برای خنک شدن ، همچنان بالا می رود.
اگر اسب شما گرمازده شده بسیار افسرده و بی حال خواهد شد.
اگر لثه های اسب خود را بررسی کنید ، آنها خشک و چسبنده هستند. زمان پر شدن مجدد مویرگها (مقدار زمان لازم برای قرمز شدن لثه ها بعد از فشار دادن آنها) بیشتر از سه ثانیه خواهد بود.
اسب هایی که دارای گرمازدگی هستند دمای بالاتر از 106 درجه فارنهایت / 41 درجه سانتیگراد دارند.

 

 

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

چگونه اولین اسب خود را بخریم؟ – قسمت اول

چگونه اولین اسب خود را بخریم؟ – قسمت اول مادیون مرجع اخبار سوارکاری – چگونه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *