خانه / اخبار سوارکاری / چگونه اسب را خنک کنیم؟ – قسمت دوم
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

چگونه اسب را خنک کنیم؟ – قسمت دوم

چگونه اسب را خنک کنیم؟ – قسمت دوم

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – چگونه اسب را خنک کنیم؟ – قسمت دوم

مقدار کمی آب سرد به طور مکرر به اسب خود بدهید. در طی ورزش، دستگاه گوارش اسب کند می شود. خونی که به طور معمول به روده ی او می رود تا عمل هضم انجام شود، در عوض به سمت عضلات او می رود. اگر آب را خیلی سریع به او بنوشانید، ممکن است قولنج یا گرفتگی ماهیچه ایجاد کند. به خاطر داشته باشید که ، اگر او هنوز به سختی نفس می کشد ، ممکن است آماده نوشیدن آب نباشد. الکترولیت های اسب خود را جایگزین کنید. اگرچه عرق کردن باعث خنک شدن اسب شما خواهد شد، اما عرق حاوی الکترولیت های مهمی مانند نمک و پتاسیم است. الکترولیت ها به حفظ عملکرد اعصاب و ماهیچه های اسب کمک می کنند، بنابراین برای شما بسیار مهم است که بعد از تمرین، این الکترولیت ها را دوباره جایگزین کنید. یکی از راه های جایگزین کردن آن استفاده از سرنگ الکترولیت از قبل فرموله شده است.

از آنجا که سیستم هضم اسب شما درست بعد از ورزش کمی آهسته خواهد بود، ممکن است بخواهید صبر کنید تا زمانی که او کاملاً خنک شود تا از این سرنگ استفاده کنید. پودرهای الکترولیت نیز موجود هستند که می توانید مستقیماً به آب اسب اضافه کنید.

دستورالعمل ها را با دقت دنبال کنید تا از مصرف بیش از حد الکترولیت ها خودداری کنید. اگر در مورد موثرترین روش جایگزینی الکترولیتهای اسب خود مطمئن نیستید با دامپزشک خود صحبت کنید.

خنک کردن اسب در زمستان

اسب خود را راه ببرید. حتی وقتی بیرون هوا سرد باشد، اسب شما هنوز هم می تواند عرق کند. پوشش زمستانی ضخیم تر او گرمای بدن را به دام می اندازد و آزاد کردن آن گرمای اضافی از طریق عرق کردن برای وی دشوار می شود. بعد از تمرین حدود 10 تا 15 دقیقه او را راه ببرید.
در طول پیاده روی ، به طور مکرر مقدار کمی آب به اسب خود بدهید.

پشت اسب خود را با یک کولر بپوشانید. یک کولر معمولاً از پشم گوسفند ساخته می شود و به شما کمک می کند که اسب خود را در هنگام خنک شدن گرم و خشک نگه دارید. هنگامی که از اسب خود پیاده شدید، کولر را روی پشت او قرار دهید بدون اینکه زین را برداشته باشید. زود برداشتن زین باعث می شود عضلات کمر اسب شما در معرض هوای سرد قرار بگیرد و به طور بالقوه باعث گرفتگی آنها شود.
به جای برداشتن آن ، زین را شل کنید.

چند دقیقه با کولر اسب را راه ببرید، سپس زین را جدا کنید. با برداشتن زین، کولر را بر روی اسب خود قرار دهید و به راه رفتن ادامه دهید تا کاملا خنک شود.
چند لایه پتو را روی اسب خود قرار ندهید. با توجه به هوای سرد ، ممکن است فکر کنید که با قرار دادن چندین پتو روی او برای گرم نگه داشتن، اسب خود را خوشحال می کنید. از آنجا که دمای بدن اسب با سرعت دمای بدن انسان خنک نمی شود، تمام این پتوهای اضافی می توانند باعث شوند که ماهیچه ی اسب شما دوباره گرم شود. سپس او دوباره شروع به عرق کردن می کند ، و این باعث می شود تا خنک شدن او حتی بیشتر طول بکشد.
اگر اسب شما بعد از یک ساعت خنک نشد با دامپزشک خود تماس بگیرید. او ممکن است یک مشکل پزشکی اساسی داشته باشد که باعث می شود خنک شدن او را سخت تر کند.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

نیلز براینسلز و گانسیا د موره: قهرمان فینال مسابقات گرند پریکس سنت تروپز ،رده 1.60(ویدئو)

نیلز براینسلز و گانسیا د موره: قهرمان فینال مسابقات گرند پریکس سنت تروپز ،رده 1.60 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *