خانه / اخبار سوارکاری / چه مکمل هایی برای سم اسب شما مفید هستند؟
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

چه مکمل هایی برای سم اسب شما مفید هستند؟

چه مکمل هایی برای سم اسب شما مفید هستند؟

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – چه مکمل هایی برای سم اسب شما مفید هستند؟

لیزین و متیونین هر دو اسیدهای آمینه ضروری (عناصر سازنده پروتئین) هستند. لیزین اسید آمینه محدود کننده در رژیم غذایی اسب است. از آنجا که سم از تعدادی ساختار کراتینی تشکیل شده است  و کراتین یک پروتئین است، اگر رژیم غذایی لیزین کافی را تأمین نکند، در تولید کراتین ممکن است تأثیر منفی بگذارد.

متیونین

پروتئین های سم مرتبط با کراتین حاوی تعداد زیادی اسیدهای آمینه حاوی گوگرد هستند. بنابراین، در صورت کمبود گوگرد اسیدهای آمینه، عملکرد ساختاری و قدرت سم می تواند به خطر بیفتد. متیونین یک آمینو اسید ضروری است که حاوی گوگرد است و می توان از آن برای ایجاد آمینو اسید گوگرد دار دیگری به نام سیستئین استفاده کرد.

روی

روی یک ماده معدنی کلیدی است که در سلامت سلولهای اپیتلیال نقش دارد و سلولهای دیواره سم نمونه ی آن هستند. از روی در ترمیم، نگهداری و تولید مثل استفاده می شود. علاوه بر این، روی برای سنتز پروتئین کراتین و همچنین تشکیل لیپوپروتئین هایی که سلول های سم را با هم متصل می کنند، حیاتی است. مس برای تشکیل پیوندهای دی سولفید در کراتین لازم است. در نهایت این پیوندها بر صلبیت دیواره سم خارجی تأثیر می گذارند.

بیوتین

بیوتین به اتصال سلول های سم کمک می کند. مانند روی در لیپوپروتئین در ماتریکس خارج سلولی نقش دارد.

چربی ها

مکمل های سم نیز به نوعی حاوی چربی هستند. به طور کلی دلیل افزودن چربی به مکمل های سم این است که اگر سم بیش از حد سفت باشد، خطر ترک خوردگی وجود دارد. تصور می شود که چربی قابلیت انعطاف پذیری را به سم اضافه می کند تا در هنگام تحمل وزن بدون ترک خوردگی بتواند فشار را تحمل کند.

لسیتین، یک فسفولیپید است که در گیاهان وجود دارد و منبع غنی از کولین است (که به حفظ انعطاف پذیری سلول کمک می کند) که یک ماده رایج در مکمل های سم است. گاهی اوقات یک منبع اسید چرب مانند امگا 3 نیز به مکمل های سم اضافه می شود.

همه این مواد در عملکردهای دیگر بدن اسب نقش مهمی دارند. به عنوان مثال ، مس برای تشکیل کلاژن لازم است و روی در عملکرد سیستم ایمنی نقش دارد. بیوتین ممکن است خصوصیات پوششی را بهبود بخشد.

انتخاب مکمل مخصوص سم

اگر سم اسب شما مشکلی دارد، ارزش آن را دارد که عقب بروید و کل رژیم غذایی او را ارزیابی کنید، زیرا مکمل سم ممکن است بهترین راه حل نباشد. در عوض، کیفیت پایین سم می تواند نشان دهد که رژیم غذایی دارای کمبود یا عدم تعادل است. یک مکمل سم قطعاً کمک زیادی به شما خواهد کرد، اما ممکن است راه حل بهینه ارائه نکند.

به عنوان مثال، مکملی که دارای سطح بالایی از آمینو اسیدها است ممکن است تعادل کلی اسیدهای آمینه را در رژیم غذایی تحت تأثیر قرار دهد و باعث مشکلات دیگری شود. اسب هایی که رژیم های غذایی غالباً مبتنی بر علوفه مصرف می کنند ممکن است به مکمل روی و مس نیاز داشته باشند.

غالباً ، وقتی رژیم های غذایی اسب را با نیاز سم تجزیه و تحلیل می کنم، میزان ویتامین E آنها پایین است و همچنین امگا 3 بیشتری لازم است و نسبت فسفر کلسیم آنها کمتر از حد ایده آل است. این اسب ها به جای اینکه به مکمل سم احتیاج داشته باشند ممکن است به تعادل جیره ای بهتری نیازمند باشند، که نه تنها منبع پروتئین متعادل با کیفیت و سطح تضمین شده اسیدهای آمینه را فراهم می کند، بلکه دارای مواد معدنی کمیاب و منبع اسید چرب امگا 3 بسیار غنی نیز هست.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

ویدئو قهرمانی سیمون دلیستر در مسابقات سوارکاری هابساید ، رده 1.50

ویدئو قهرمانی سیمون دلیستر در مسابقات سوارکاری هابساید ، رده 1.50 مادیون مرجع اخبار سوارکاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *