خانه / اخبار سوارکاری / چطور یک روپوش اسب تهیه کنیم؟ – قسمت دوم
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

چطور یک روپوش اسب تهیه کنیم؟ – قسمت دوم

چطور یک روپوش اسب تهیه کنیم؟ – قسمت دوم

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – چطور یک روپوش اسب تهیه کنیم؟ – قسمت دوم

پارچه را به اندازه برش دهید. یک مربع مستطیل با اندازه هایی که گرفتید قیچی استفاده کنید. اگر پارچه را اضافی خریداری کرده اید، مقدار اضافی را دور بیاندازید. پارچه را نصفه تا کنید و یک نیم دایره کم عمق را در گوشه ی بالا سمت چپ برش دهید. این برش نیمه دایره ای سوراخی در روپوش شما ایجاد می کند که گردن اسب شما می تواند از آن عبور کند. این برش باید بسیار کم عمق باشد، زیرا می توانید بعد از اندازه گیری روپوش روی اسب، عمق دایره ی برش زده برای گردن را دقیق تر تنظیم کنید.

پارچه را روی اسب خود بیاندازید تا ببینید متناسب است یا خیر. قسمت جلوی پارچه را به هم بچسبانید تا روی قفسه سینه اسب بسته شود. ببینید سوراخی که برای گردن بریدید به اندازه کافی بزرگ بوده یا خیر. روپوش باید به راحتی بالای شانه های اسب جا بگیرد.پارچه را روی اسب تنظیم کرده و مجدداً آنرا اصلاح کنید تا به طور محکم در گردن اسب بیفتد.

اگر روپوش شلخته و گشاد روی شانه های اسب بیافتد حفره ی گردن را بیش از حد بزرگ کرده اید. در این حالت ، باید پارچه ی جدید استفاده کنید.
اطمینان حاصل کنید که پتو حرکت شانه های اسب را محدود نمی کند. پتو باید کاملاً دور شانه ها قرار بگیرد و نباید مانع حرکت اسب شود.

خطی را زیر سوراخ گردن بکشید. این به شما این امکان را می دهد تا بندهایی را که پتو را در قسمت جلوی آن قرار می دهد، وصل کنید. اطمینان حاصل کنید که یقه ی روپوش از گردن اسب نمی افتد.

نوار Velcro را به قسمت جلوی پارچه وصل کنید. سه نوار Velcro را به طول 2 اینچ (5.1 سانتی متر) برش دهید. نوارهای Velcro با بستن روپوش در قسمت جلویی روپوش را وصل می کنند.
نوار ها را 5 تا 10 اینچ یا 12.7-25.4 سانتی متر اندازه بنید تا یک بند مناسب شکم ایجاد شود.
در صورت تمایل می توانید یک حلقه را در انتهای روپوش برای دم ایجاد کنید. این به خودتان بستگی دارد.

 

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

قلب اسب – قسمت اول

قلب اسب – قسمت اول مادیون مرجع اخبار سوارکاری – قلب اسب – قسمت اول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *