خانه / اخبار سوارکاری / چرا باید سوارکاری را یاد بگیریم؟
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

چرا باید سوارکاری را یاد بگیریم؟

چرا باید سوارکاری را یاد بگیریم؟

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – چرا باید سوارکاری را یاد بگیریم؟

از دور اسب سواری شاید فقط نشستن روی اسب باشد، اما سوارکاری چیزی بیشتر از این است. این ورزش فواید بسیاری برای ذهن و بدن انسان دارد.

فواید فیزیکی و ذهنی

سواری باعث تعادل و هماهنگی می شود. حرکات مورد نیاز برای راندن اسب نیاز به آمادگی بدن دارند. سواری همچنین از عضلات بسیاری استفاده می کند؛ مهمتر از همه عضلات پا، شکم، شانه و پشت است. سواری به تنهایی وابسته به قدرت نیست، اما ماهیچه های قوی انعطاف پذیر به ثبات و هماهنگی کمک می کنند. اکثر سواران جدید متوجه خواهند شد که عضلات ران درون خود، به ویژه عضله گریسیلیس، دچار درد می شوند، اما عضله به سرعت کشش و تقویت می شود.

پیاده روی با یک اسب  باعث می شود که اندام های داخلی به راحتی فعالیت کنند. این کمک به عملکرد کبد و هضم، و باعث می شود که یک گزینه درمان عالی برای کسانی باشد که روی صندلی های چرخ دار هستند.

اسب سواری یک ورزش است که افراد در هر سنی می توانند در آن شرکت کنند. همانطور که بسیاری از افراد سال های میانه خود را دنبال می کنند، ممکن است سرانجام زمان و منابع خود را برای تحقق بخشیدن به رویاهای خود در مورد سوار شدن یا داشتن یک اسب داشته باشند. با آموزش و راهنمایی مناسب، هیچ دلیلی وجود ندارد که مردم در چهل و چهل سالگی نتوانند سواری کنند. 

یادگیری سوارکاری به صورت مداوم باعث کاهش ابتلا به فراموشی و آلزایمر می شود. همانطور که بدن احتیاج به ورزش دارد ذهن نیز نیازمند تمرین و ورزش است.

احساسی / معنوی

برای بسیاری، یک اسب یک اتصال با طبیعت است. بسیاری از مردم در هنگام کار با اسب خود، احساس همراهی و آرامش می کنند. اگر چه سواری می تواند چالش های خود را داشته باشد، اکثرا برای مردم سرگرم کننده و آرامش بخش است. یک اسب می تواند یک دوست آرام باشد، که بدون قضاوت یا پر حرفی است.

 

 

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

لارا کرات: یک سوارکار خوب باید شخصیت اسب ها را بشناسد

لارا کرات: یک سوارکار خوب باید شخصیت اسب ها را بشناسد مادیون مرجع اخبار سوارکاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *