خانه / اخبار سوارکاری / پگاسوس به چه معناست؟
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

پگاسوس به چه معناست؟

پگاسوس به چه معناست؟

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – پگاسوس به چه معناست؟

اسب ها از بسیاری جهات زیبا و حیرت انگیز هستند و از دیرباز همراهان نزدیک ما بوده اند، حیواناتی با ظاهر و روح فوق العاده. احتمالاً در همه ی فرهنگ ها و سنت های مختلف در سراسر جهان، از زمان طلوع تمدن تا به امروز، مردم به پرستش اسب ها پرداخته و آنها را موجوداتی با خصوصیات واقعاً شگفت آور می دانند.
اگرچه انسان اسب ها را پرورش می دهد، اما همچنان آن ها را تحسین می کند.
اسب ها هزاران سال در کنار ما بوده اند و جای تعجب نیست که چنین موجودات زیبایی از تاریخ باستان تاکنون نقوش مشترکی در هنر، ادبیات، اساطیر و دین به خود اختصاص داده اند. نماد اسب نمادی پیچیده است و به راحتی نمی توان آنرا تعریف کرد. برای مردمان اروپا و هندوستان باستان، اسب ها نماد قدرت یک جنگجو، یک مرد قو ، پادشاه یا یک رهبر را به طور کلی نشان می دادند.
افزودن بال به چنین موجودی که به خودی خود باشکوه است، تنها نمادگرایی آن را پیچیده تر و قوی تر می کند.

معروف ترین اسب بالدار در همه ی زمان ها قطعاً پگاسوس، اسب جادویی از اساطیر یونان است. معنای نام پگاسوس هنوز یک راز باقی مانده است. در یکی از گسترده ترین نظرات و تفسیرها، این نام را با اصطلاح “توانا” یا “قوی” مرتبط می دانند، اما دیگران این نام را با کلمه ی یونانی “بهار” یا “خوب” پیوند می دهند.

تعبیر دوم با اسطوره ی تولد پگاسوس مطابقت دارد. این موجود زیبا از اقیانوس متولد شده است. چندین نسخه از تولد پگاسوس وجود دارد. اعتقاد عامیانه غالب می گوید: این اسب اسطوره ای فرزند پوزیدون و مدوسا بوده و غالباً به عنوان تفسیر نادرست قلمداد می شود.
تفسیرهای احتمالی دیگری نیز وجود دارد، از جمله آنهایی که نام را با اصطلاحات رنگ، سیاه یا سفید مرتبط می کنند. نام پگاسوس مبهم و همچنین منشاء ظاهر افسانه ای اسب باقی مانده است.

یکی از تصورات اولیه ی موجودی به شکل اسب بالدار از هنر آشوری-بابلی است. احتمالاً این تصاویر اولیه بعداً به شخصیت پگاسوس تبدیل شده است. براساس برخی تحلیل ها، به احتمال زیاد تصویر اصلی اسب بالدار از آشور گرفته شده است. با این حال ، برخی دیگر از نویسندگان معتقدند که نقوش اسب بالدار یک آفرینش اصیل یونانی بوده است. پگاسوس قطعاً یکی از جذاب ترین و اسرارآمیزترین موجودات اساطیر یونان است.
آنچه بسیار جالب است این است که هنوز نقوش اسب بالدار محبوبیت جهانی دارد. در دنیای مدرن، پگاسوس بیانگر ارزش های آزادی، نیروی الهی، چیزی آزاد و خالص، شجاع و زیبا است.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

کنت فارینگتون و آستریا قهرمان فینال فستیوال سوارکاری گریت لیگ،*CSI 3

کنت فارینگتون و آستریا قهرمان فینال فستیوال سوارکاری گریت لیک،*CSI 3 مادیون_مرجع اخبار سوارکاری کنت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *