خانه / اخبار سوارکاری / ویژگی های یک مربی خوب
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

ویژگی های یک مربی خوب

ویژگی های یک مربی خوب

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – ویژگی های یک مربی خوب

در اینجا لیستی از مهارت ها و کیفیت های آموزشی که یک مربی خوب باید دارا باشد آورده شده است:

1. مربی باید استراتژی داشته باشد

مربی یک متفکر دارای استراتژی است یعنی باید از قدرت تجارتی بالایی برخوردار باشد و درک خوبی از نحوه تأثیر مستقیم فرآیند آموزش بر تجارت داشته باشد. تفکر استراتژیک یکی از ویژگی های یک مربی خوب و حرفه ای است.

درک درستی از درآمد، هزینه، میزان بازگشت سرمایه (بازده سرمایه گذاری) و هزینه کارکنان قطعاً به مربی می تواند بینش بهتری در مورد تأثیر او در سوارکاری و نگهداری از اسب داشته باشد.

توجه داشته باشید که یک مربی فقط با فراگیران کار نمی کند. یک مربی همچنین باید با همتایان خود نیز بحثو تبادل نظر داشته باشد.

2. مربیان در طراحی آموزش مهارت کافی داشته باشد

یکی از بهترین ویژگی های یک مربی خوب این است که در روند طراحی آموزش مهارت کافی داشته باشد.

دانش لازم در مورد تجزیه و تحلیل نیازهای آموزشی (یا TNA) و استفاده از فرآیند یادگیری استقرایی از طریق روش های مختلف یادگیری برای یک مربی مهم است. علاوه بر تسلط به این دو چارچوب، داشتن تفکر تحلیلی و طراحی نیز یکی از ویژگیهای حیاتی یک مربی خوب محسوب می شود.

3. مربیان باید مدیریت کنند

هنگامی که طراحی آموزشی و تمام پیچیدگی های آن به پایان رسید ، زمان اجرای برنامه یادگیری فرا رسیده است! انجام این کار نیاز به کمی مدیریت پروژه دارد، زیرا مربی، بیشتر اوقات نه تنها مجبور است دوره را تدریس کند بلکه باید برنامه ریزی کند و منابع مورد نیاز را سامان دهد.

توانایی مدیریت دوره ها نیز یکی از ویژگی های برجسته یک مربی خوب است.

4- مربیان تسهیل کننده آموزش هستند

همانطور که در بالا ذکر شد وظیفه اصلی یک مربی تسهیل آموزش است. اما برخلاف تصور عمومی، این فقط بیست درصد از مهارت های یک مربی خوب است.

با فضای کسب و کار امروز، تغییرات ثابت است. فرایندها و دانش هایی که چند روز پیش استاندارد بودند، می توانند در یک چشم به هم زدن منسوخ شده و از بین روند. آنچه امروزه به عنوان اصول راهنما و استانداردهای صنعت در نظر گرفته می شود ، ممکن است فردا متفاوت باشد.

5- مربیان ارزشیاب هستند

این احتمالاً یکی از نادیده گرفته شده ترین ویژگی های یک مربی خوب است. مهارت های مورد نیاز مربیان در مورد ارزیابی شامل: انجام نظرسنجی ها ، ایجاد آزمون های موثر و ارزیابی فراگیران از طریق تغییرات رفتاری قابل مشاهده است.

علاوه بر این، بررسی روند عملکرد و محاسبات ROI یک برنامه یادگیری (بازگشت سرمایه) نیز بخشی از مهارت های ارزیابی کننده است.

ایجاد ارزیابی و تجزیه و تحلیل داده ها نقش مهمی در نقش ها و مسئولیت های یک مربی دارد. این دو نه تنها به مربی کمک می کند تا نیازهای یادگیری را تعیین کند بلکه می تواند به موفقیت (یا عدم موفقیت) یک برنامه آموزشی کمک کند.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

نشانه هایی از بیماری داخلی در اسب ها

نشانه هایی از بیماری داخلی در اسب ها مادیون مرجع اخبار سوارکاری – نشانه هایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *