خانه / اخبار سوارکاری / هیپوتراپی و سواری درمانی
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

هیپوتراپی و سواری درمانی

هیپوتراپی و سواری درمانی

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – هیپوتراپی و سواری درمانی

نتایج مثبت تعامل بین اسب ها و انسان ها و نیازهای آن ها برای دهه ها مورد تحقیق قرار گرفته و شناخته شده است. در نتیجه خدمات و فعالیت های متنوعی برای انسان و اسب در کنار یکدیگر وجود دارد. دو مورد از رایج ترین آنها “دروس اسب سواری درمانی / تطبیقی” و “هیپوتراپی” است. گاهی اوقات در رسانه ها و حتی در تحقیقات، اصطلاحات “هیپوتراپی” و “اسب سواری درمانی” به جای یکدیگر ظاهر می شوند. با این حال در واقع این دو مقوله کاملاً متفاوت هستند.

هیپوتراپی

هیپوتراپی روشی است که در آن اسب نقش درمانگر را بازی می کند، در واقع فرد با سوار شدن روی اسب و سوارکاری به بهبود وضعیت جسمانی و روحی خود کمک می کند.
طبق گفته ی انجمن هیپوتراپی “ هیپوتراپی یک استراتژی درمانی فیزیکی یا گفتاری و زبانی است که از حرکت اسب استفاده می کند.”
درمانگران دریافتند که این نوع درمان ممکن است برای فلج مغزی،گرفتگی چندگانه عضلات، تاخیر رشد، آسیب مغزی، سکته مغزی، اوتیسم و ناتوانی در یادگیری زبان مفید باشد.

اسب سواری تطبیقی / درمانی

“اسب سواری تطبیقی / درمانی” یک درس سوارکاری است که برای پاسخگویی به نیازهای ویژه ی سوارکار اقتباس شده است. مربیان سوارکاری این درس ها را آموزش می دهند. بنابراین، تمرکز بر روی ورزش اسب سواری و مهارت های سوارکاری است. مربیان اسب سواری تطبیقی ممکن است آموزش های اضافی در مورد نحوه ی اصلاح موثر و ایمن دروس سوارکاری برای موفقیت افراد با نیازهای ویژه داشته باشند. مربیان سواری درمانی درمانگر نیستند، از این رو تمرکز مربی سوارکاری بر روی بهبود یا توان بخشی نیست.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

بهترین نژاد های اسب برای رشته ی درساژ – قسمت دوم

بهترین نژاد های اسب برای رشته ی درساژ – قسمت دوم مادیون مرجع اخبار سوارکاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *