خانه / مقالات آموزشی و پزشکی / همه چیز درباره سن و طول عمر اسب
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

همه چیز درباره سن و طول عمر اسب

همه چیز درباره سن و طول عمر اسب

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – همه چیز درباره سن و طول عمر اسب

اسب ها مانند انسان ها به لطف مراقبت های پزشکی مناسب بیشتر عمر می کنند. چندی پیش سن معمول اسب 25 سال معرفی شد. در حال حاضر امید به زندگی اسب افزایش یافته است، عمدتا به این دلیل که ما مراقبت بیشتری از آنها داریم. اکثر ما دوست داریم که اسب های ما در طولانی مدت با ما باقی بماند. برخی حقایق درباره سن اسب و چگونگی مراقبت از اسب اینجا گفته شده است.

چه مدت اسب زندگی می کند؟

طول عمر متوسط یک اسب چیست؟ با توجه به OMFRA، ممکن است عمر اسب طولانی تر از این باشد که بسیاری از مردم فکر می کنند. با توجه به مراقبت بهتر، اسب ها مانند سایر افراد طول عمر بیشتری دارند. شما می توانید یک اسب سالم را برای بیش از 25 سال نگه دارید.

علائم پیری در اسب ها

اگر شما صاحب یک اسب بالغ هستید باید همیشه نشانه های پیری را بررسی کنید و اگر نیاز است از اسب مراقبت بیشتری به عمل بیاورید اسب ها نیاز های مشابهی ندارند پس باید نیاز مربوط به اسب خود را براورده کنید.

اسب ها بعد از 15 سالگی وارد مرحله ی پیری می شوند البته اگر از آنها خوب مراقبت شود شاید دوره ی جوانیشان به بیست سال افزایش یابد، شاید در نظر شما یک اسب خیلی جوان باشد اما چیز هایی که در داخل بدنش رخ می دهد علائم پیری است. اسب ها هم درست مانند انسانها در روند پیری دارای تفاوت هستند. وجود موهای خاکستری در کنار چشم و پاها، مو و پوست ضخیم تر و غیر یکنواخت، تغییرات اشتها، دندان های دراز و زرد، از دست دادن انرژی و … از علائم پیری است.

سن اسب در مقایسه با سن بشر

چندین نمودار و ماشین حساب در تلاش برای مقایسه سن اسب با سن انسان ایجاد شده است. این کار دشوار است، زیرا میزان بلوغ و پیری اسب ها و انسان ها بسیار متفاوت است. با این حال از جنبه ی سرگرمی مقایسه هایی انجام شده است.

دانستن سن اسب با دندان هایش

اگر شما تاریخ تولد اسب خود را نمی دانید، یکی از راه های پیش بینی سن آن، دندان هایش است. با در نظر گرفتن دندانهایش، سن اسب دقیق به دست نمی آید، اما سن تقریبی آن را به شما میگوید. دندان های اسب رشد می کنند و تقریبا در تمام عمر آن تغییر می کنند – تا زمانی که دندان رشدش متوقف می شود. یاد بگیرید چگونه به سن اسب خود با شکل، زاویه و طول دندان ها پی ببرید.

در ابتدا اسب شما باید چه سنی داشته باشد

سن اسب خود را هنگامی که آن را خریداری می کنید می دانید؟ بهترین سن برای اسب های مبتدی چیست؟ باید اسب جوان یا بزرگتر را خریداری کنید؟

اگر مبتدی هستید و می خواهید سواری را آموزش ببینید بهتر اسب اسب بزرگتر بخرید، حدودا 15 سال یا بیشتر. این کار از دو جهت مفید است، یک اینکه اسب های بزرگتر آرام تر هستند و راحت تر به سواری جواب می دهند همینطور از قبل دستورات و قوانین سواری را آموزش دیده اند و دیگر نیاز به آموزش ندارند.

اسب های جوان تر سرکش تر هستند و شاید به عنوان یک مبتدی شما را اذیت کنند.

 

 

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

علل، علائم و انواع کم خونی در اسب ها

علل، علائم و انواع کم خونی در اسب ها مادیون مرجع اخبار سوارکاری – علل، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *