خانه / اخبار سوارکاری / نکات مهم هنگام خرید اسب – قسمت دوم
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

نکات مهم هنگام خرید اسب – قسمت دوم

نکات مهم هنگام خرید اسب – قسمت دوم

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – نکات مهم هنگام خرید اسب – قسمت دوم

در مقاله ی قبل چند مورد مهم درباره ی خرید اولین اسب بیان شد، در اینجا به ادامه ی مبحث می پردازیم:

خل و خو:

مزاج اسب یکی از مهمترین عوامل هنگام خرید است. یک اسب جوان را می توان آموزش داد ، یک اسب بزرگتر را می توان به سرعت سازگار کرد، اما تغییر خلق و خوی اسب غیرممکن است.

اگر به دنبال یک اسب جدید برای یک سوارکار مبتدی هستید، قطعاً نمی توانید از خلق و خوی او صرف نظر کنید. یک اسب تهاجمی می تواند به شدت بر یادگیری سوارکار و همچنین پیوندی که می خواهند برقرار کنند تأثیر بگذارد.

همیشه قبل از خرید اسب را ببینید:

این موضوع ممکن است بدیهی به نظر برسد، اگرچه بسیاری از خریداران پیش از اینکه اسب را ببینند، او را از طریق شهرت یا از طریق آنچه خریدار به آن ها گفته خریداری می کنند. هر چقدر هم که اسب از شما دور باشد، راهی برای دیدن آن پیدا کنید، یا کسی را که می شناسید و به او اعتماد دارید انتخاب کنید تا به دنبال اسب برای شما بگردد.
بدیهی است که فروشنده بهترین ویژگی های مربوط به اسب را به شما می گوید و تا زمانی که واقعاً خودتان او را از نزدیک مشاهده نکنید، هیچ راهی وجود ندارد که تشخیص دهید، اسب با شما و توانایی های سوارکاری شما همخوانی دارد.

تجربه مهم است:

اگر فکر می کنید اسب مورد نظر خود را پیدا کرده اید، قدم بعدی این است که فردی باتجربه تر را به همراه خود ببرید. شخصی مانند مربی سوارکاری یا سوارکاری حرفه ای را پیدا کنید که تجربه خرید اسب را داشته باشد.

بررسی دامپزشکی:

اگرچه ممکن است یک اسب سالم به نظر برسد ، اما مهم است که یک دامپزشک آن را بررسی کند و به شما توضیح دهد. این بررسی ها می تواند از یک چک سریع ساده تا یک معاینه عمیق تر باشد که می تواند اسب را با اشعه ایکس بررسی کند تا تمام استخوان ها و مفاصل را بررسی شود، این کار فقط به آنچه شما برای خرید اسب نیاز دارید بستگی دارد تا تعیین کند که به چه چک آپی نیاز است و همچنین هزینه ای که مایل به پرداخت آن هستید.
نتیجه گیری، در نهایت به خود شما بستگی دارد که آیا خرید را انجام دهید یا خیر. اگر اسب چند مشکل سلامتی داشته باشد باید از خود بپرسید چقدر حاضرید برای حفظ سلامتی اسب هزینه کنید؟ قبل از خرید نهای، تمام حقایق مربوط به شرایط یا مشکلات احتمالی را به بررسی کنید.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

بهترین نژاد های اسب برای رشته ی درساژ – قسمت دوم

بهترین نژاد های اسب برای رشته ی درساژ – قسمت دوم مادیون مرجع اخبار سوارکاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *