خانه / اخبار سوارکاری / نکات مهم هنگام خرید اسب – قسمت اول
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

نکات مهم هنگام خرید اسب – قسمت اول

نکات مهم هنگام خرید اسب – قسمت اول

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – نکات مهم هنگام خرید اسب – قسمت اول

خرید اسب برای همه ی سوارکاران یک تجربه ی هیجان انگیز است و نکته ی مهم این است که شما اسب مناسب خود را انتخاب کنید. این یکی از به یاد ماندنی ترین لحظات زندگی هر عاشق اسب است که در زندگی خود رقم می زند. خرید اسب یک روند طولانی است که ممکن است ماهها طول بکشد و همچنین یک تجربه ی مالی و عاطفی است.
برای خریدارانی که اولین بار است اسب می خرند که قبل از اقدام به خرید اسب آماده باشند. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که خریداران برای اولین بار مرتکب می شوند، انتخاب اسب صرفاً بر اساس زیبایی است. شما باید به آنچه که نیاز دارید و تجربه ی سوارکاری خود توجه کنید. در اینجا چند نکته بیان شده که باید هنگام خرید اسب بدانید.

قبل از اینکه به دنبال خرید یک اسب بروید ، دقیقاً همان چیزی را که می خواهید یادداشت کنید. شما باید برخی از ویژگی های اساسی را که دوست دارید اسب جدیدتان داشته باشدبنویسید، این ویژگی ها باید شامل موارد زیر باشد: اندازه، قد، نژاد، هزینه و جنسیت. با این حال ، برخی از مهمترین سوالاتی که باید از خود بپرسید این است که:

  • آیا من یک اسب برای مسابقات می خواهم یا یک اسب معمولی و یا … ؟
  • چه اهدافی برای این اسب دارید؟
  • چه سطح عملکرذی از این اسب باید متناسب با تجربه سوارکاری شما باشد؟

به یاد داشته باشید که چیزی به نام اسب کامل وجود ندارد، بنابراین ممکن است مجبور شوید برخی از نقص های کوچک را بپذیرید.

بودجه:

در هنگام تهیه بودجه برای اسب جدید خود، باید تمام هزینه های اضافی را که همراه با قیمت خرید اولیه است، در نظر بگیرید. برخی از این هزینه ها عبارتند از: آزمایشات قبل از خرید ؛ مالیات؛ کمیسیون مربیان؛ حمل و نقل؛ لباس یا لباس های جدید؛ هزینه های شبانه روزی؛ غذا؛ دامپزشکان و غیره.
در خرید یک اسب ارزان قیمت اشتباه نکنید زیرا بسیاری از اینها اسب های سبز هستند (آموزش کم یا بدون آموزش) و در طولانی مدت با آموزش اضافی هزینه بسیار بیشتری در بر خواهند داشت. یک اسب سبز و یک سوار کم تجربه به خوبی ارتباط نخواهند گرفت و به طور بالقوه به فاجعه منجر می شوند و یا سوارکار از سواری زده می شود.

عشق شما را کور نکند:

همانطور که در بالا گفته شد، بسیاری از خریداران اسب را می بینند و بلافاصله عاشق آن می شوند. با این حال ، به خصوص برای سوارکاران مبتدی، یک اسب خوش ظاهر همیشه به معنای سوار شدن یا آموزش دادن آسان نیست. بهتر است یک اسب را بر اساس خلق و خو و مناسب بودن سطح آموزشی او انتخاب کنید تا ظاهر آن.

 

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

بهترین نژاد های اسب برای رشته ی درساژ – قسمت دوم

بهترین نژاد های اسب برای رشته ی درساژ – قسمت دوم مادیون مرجع اخبار سوارکاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *