خانه / اخبار سوارکاری / نکاتی در مورد اصطبل
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

نکاتی در مورد اصطبل

نکاتی در مورد اصطبل

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – نکاتی در مورد اصطبل

نگهداری از اصطبل اسب کار زیادی می برد اما نگهداری از یک اصطبل بزرگتر نیاز به اقدامات بیشتر و ارزشمندتری دارد.

یک ساختمان خوب برای اصطبل و همچنین کسانی که در آنجا هستند همراه با شرایط مناسب لازم است.

پاکیزگی اصطبل

اولین و مهم ترین اصل در نگه داری اصطبل این است که آنرا تمیز نگه دارید.

اصطبل های چوبی به آلودگی و همچنین رطوبت حساس هستند ، رطوبت، ادرار و کثیفی ممکن است به سرعت باعث پوسیدگی و قارچ در چوب شود.

اصطبل های فولادی مناسب تر هستند زیرا دیگر با رطوبت و کثیفی دچار پوسیدگی نمی شوند و علاوه بر آن محکم نیز هستند. حتی اگر اصطبل ها به سرعت پوسیده و خراب نشوند باز هم باید آن ها را تمیز نگه داشت. همه انبارها و اصطبل ها باید به طور کامل هر ماه ضد عفونی شوند. تعداد زیادی از مواد تمیز کننده در بازار وجود دارد که مخصوص استفاده برای محل نگهداری اسب ها و حیوانات دیگر هستند.

رفع مشکلات کوچک

درب هایی که جیر جیر می کنند، پیچ و مهره های شل شده، شیر هایی که چکه می کنند و چراغ های نیم سوز و سوخته همگی مسائل کوچکی هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند و رفع شوند. مشکلات کوچک اغلب تبدیل به مشکلات بزرگتر می شوند. درب ها ممکن است دیگر باز و بسته نشوند و چراغ های نیم سوز مشکلات الکتریکی بوجود آورند. اگر مشکلی در خانه قابل تحمل نیست در اصطبل هم همین گونه است. انجام تعمیرات ساده، ظاهر کلی و ایمنی اصطبل را حفظ می کند. اگر تعمیرات را نمی توانید انجام دهید با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید. اتصالی ها یا نشت آب ممکن است برای اسب ها بسیار خطرناک باشد.

خشک نگه داشتن اصطبل

رطوبت دشمن اصلی هر ساختمانی است. به ویژه آنهایی که توسط انسان و حیوان ساخته می شوند. رطوبت باعث آفت، پوسیدگی و کپک می شود. اگر چه سازه های فولادی کمتر با رطوبت دچار آسیب می شوند اما در همان ها نیز چوب به کار رفته.ساختمان های فلزی نیز به زنگ زدگی یا خوردگی حساس هستند، اما شرایط سخت و زمان زیادی لازم است تا به آنها به شکل قابل توجهی آسیب برسد. خشک نگه داشتن دائم همه ی قسمت ها شامل جای خواب اسب و همچنین لوله کشی ها و شیر ها ضروری است، اگر نیاز است به تعمیرکار زنگ بزنید.

بررسی سقف

در حالی که اکثر سقف ها برای 25 تا 50 سال جایگزین نمی شوند، تمام سقف نیاز به نگهداری  منظم دارند. چگونگی بررسی سقف اصطبل بستگی به نوع سقف دارد.

کیفیت هوای خوب

گاهی اوقات فراموش می شود که کیفیت هوا به میزان زیادی برای اسب ها اهمیت دارد. کیفیت هوای خوب نتیجه مستقیم برنامه ریزی آگاهانه و نگهداری مناسب است. در حالی که برخی از اصطبل ها دارای سیستم های تهویه هوا هستند، برخی دیگر از روش های ساده ای برای اطمینان از کیفیت هوای خوب استفاده می کنند.

گردش هوای بد موجب گردو خاک در هوا می شود که بیشتر از کاه و یونجه ی موجود در اصطبل نشأت می گیرد. بهترین و ساده ترین راه نگه داشتن کاه و یونجه در خارج از اصطبل است. جای استراحت اسب نیز گرد و خاک زیادی دارد و همچنین دارای مقدار زیادی آمونیاک است. استفاده از یک پنجره در هر باکس اصطبل موجب گردش هوای مطلوبی در فصل های گرم می شود.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

خوشحالی در اسب ها

خوشحالی در اسب ها مادیون مرجع اخبار سوارکاری – خوشحالی در اسب ها از کجا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *