خانه / اخبار سوارکاری / نکاتی برای گرم و سالم نگه داشتن اسب های مسن در زمستان
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

نکاتی برای گرم و سالم نگه داشتن اسب های مسن در زمستان

نکاتی برای گرم و سالم نگه داشتن اسب های مسن در زمستان

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – نکاتی برای گرم و سالم نگه داشتن اسب های مسن در زمستان

اسب ها معمولا می توانند خودشان را فصول سرد گرم نگه دارند، اما اگر اسب های مسن سرما بخورند مشکل دو چندان می شود.

یک اسب که در سرماست اگر بخواهد گرم بماند به ازای حفظ دمای بدن خود، کالری می سوزاند. اگر یک اسب مسن از ابتدا در تنظیم وزن خود مشکل داشته باشد، سرد شدن هوا مشکل را بیشتر می کند. سرما همچنین می تواند درد و سفتی مفاصل را به دنبال داشته باشد و آرتروز را تشدید کند و حرکت برای یک اسب مسن را دشوارتر کند.

• قبل از شروع سرما، مطمئن شوید که پتوهایی که قصد استفاده از آن را دارید هنوز مناسب هستند. تغییر در وزن و عضله می تواند به طور چشمگیری تناسب پتو با بدن اسب را تغییر دهد.

• روزانه پتو اسب خود را بردارید تا مشکلات بدن او را بررسی کنید و اگر کوتاه قد هستید یا اسب بلند است، روی پله بایستید تا مرتبا پشت او را بازرسی کنید.

• اطمینان حاصل کنید که اسب شما به پناهگاه دسترسی دارد. یک اسب مسن نیازی به نگهداری درساختمان ندارد. در حقیقت، این می تواند برای سلامت تنفسی او نیز مضر باشد، اما او به محافظت در برابر باد و بارندگی نیاز دارد.

• مراقب اسب خود باشید. همانطور که اسب مسن خود را در زمستان کنترل می کنید تا از راحتی او اطمینان حاصل کنید، به خاطر داشته باشید که اسب ها تحمل سرما را دارند. اسبی با ظاهر مناسب و پشم صاف، احتمالاً خیلی خوب با سرما کنار می آید. اگر پشم او “پف کرده” است، این بدان معنی است که بدن او تلاش بیشتری برای گرم ماندن می کند. او هنوز سردش نیست اما در صورت کاهش بیشتر دما ممکن است سردش شود. اگر در زمستان مشاهده کردید اسب مسنی می لرزد، قطعا سردش است و شما باید به او کمک کنید. او را فوراً به جایی گرم و خشک ببرید و حتی اگر کافی نبود، او را با پتو بپوشانید. در مواقع اضطراری می توانید اسب را به یک گاراژ گرم ببرید، اما برای ایمنی هرچه بیشتر تجهیزات و وسایل نقلیه را از آنجا خارج کنید. به دلیل خطر آتش سوزی از بخاری ها استفاده نکنید. هنگامی که اسب گرم شد، مطمئن شوید که او علوفه و آب دارد و برای راهنمایی بیشتر با دامپزشک تماس بگیرید. هنگامی که اسب شما بهبود یافت و راحت شد، باید یک راه حل دائمی تر بیاندیشید و پناهگاه و پتوی مناسب برای او فراهم کنید.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

خوشحالی در اسب ها

خوشحالی در اسب ها مادیون مرجع اخبار سوارکاری – خوشحالی در اسب ها از کجا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *