خانه / اخبار سوارکاری / نژادهای اسب اسپانیایی
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

نژادهای اسب اسپانیایی

نژادهای اسب اسپانیایی

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – نژادهای اسب اسپانیایی

درست است که نژادهای اسب اسپانیایی نسب خود را از اسپانیا دارند، اما بسیاری از این نژادها اکنون در سراسر جهان یافت می شوند. اکثر این نژادها به قدرت و استقامت معروف هستند. بسیاری از آن ها بین سوارکاران محبوب هستند و احتمالاً شما حتی برخی از این نژادها را در اصطبل ها دیده اید.

در اینجا پنج نژاد محبوب اسب اسپانیایی آورده شده است که ممکن است بخواهید آن ها را بیشتر بشناسید.

1- اسب اندلس

اسب های اندلس از استان اندلس، از فرزندان اسب هایی هستند که در شبه جزیره ایبریای اسپانیا زندگی می کردند. کاوشگران اسب های دیگری را به شبه جزیره آوردند و با این نژاد ادغام شدند و در نهایت در دهه 1400 به نژاد اندلس تبدیل شد. اندلس فوق العاده چابک و سریع بود و به سرعت به یک نژاد محبوب در میان خاندان سلطنتی اروپا تبدیل شد. اندلس امروزی جمع و جور است اما هنوز هم آن قدرت سابق را دارد . ترکیب قدرت و چابکی به این معنی است که این نژاد برای رشته هایی مانند درساژ، اسب دوانی، پرش و موارد دیگر بسیار مناسب است. اکثر اندلسی های امروزی خاکستری یا سرخ هستند و از ویژگی های آنها یال و دم بلند است.

Paso Fino -2

این نژاد میراث خود را مدیون نژادهای زیادی است که کریستف کلمب به جمهوری دومنیکن آورد. کنکیستادورها در سراسر آمریکای لاتین بر بارب، جنت اسپانیایی و اندلس سوار شدند و فرزندان این اسب ها نژاد Paso Fino شدند. این نژاد بسیار محبوب بود و برای سوارکاری و کار در مزرعه مناسب بود. سربازان پس از پایان جنگ جهانی دوم Paso Finos را به آمریکا آوردند و این نژاد در آنجا نیز به سرعت محبوبیت یافت.

3- Paso Peruvian

پاسو پرو، که اسب پرو نیز نامیده می شود، از نژاد اسبی است که در سال 1531 وارد آمریکای جنوبی شد. جنت، بارب و اندلس از اسپانیا و پاناما آورده شدند تا برای حمل و نقل به صاحبان مزارع و کارگران کمک کنند. همه این نژادها با هم ترکیب شده و (Paso Peruvian) را تشکیل داد. این نژاد به دلیل سوارکاری آسان و داشتن خلقو خوی آرام، مطبوع و دلپذیر شناخته شده است.

4 – اسب گالیسی

اسب گالیسی، اسب کوه گالیسیک نیز نامیده می شود، از گالیسیا در شمال غربی اسپانیا نشات می گیرد. اعتقاد بر این است که این نژاد از اسبهایی است که مهاجران سلتیک در 500 سال قبل از میلاد به منطقه آورده اند. گالیسی به دلیل چشم انداز ناهموار منطقه، مقاوم و محکم هستند. این نژاد اسب به رنگ سرخ یا سیاه وجود دارد.

5- اسب مستعمراتی اسپانیایی

اسب مستعمراتی اسپانیایی که به نام موستانگ اسپانیایی نیز شناخته می شود، از مزارع تولید مثل در کارائیب و مکزیک نشات گرفته است. این مزارع اسبهایی تولید می کردند که فاتحان در مسافرتهایشان سوار می شدند. این اسب ها از فرزندان اسب ایبری و بارب هستند. اسبها معامله و دزدیده می شدند و برخی نیز فرار می کردند و در گله های وحشی زندگی می کردند. در حالی که برخی از دامداران نژادهایی مانند نژاد اصیل را به این گله ها وارد می کردند و خون اسپانیایی را که اسبهای وحشی حمل می کردند رقیق می کردند ، برخی از گله های جدا شده بدون تأثیر نژادهای خارجی مانده اند. بسیاری از این گله ها توسط بومیان آمریکا اهلی شده و قبایل اسب ها را به دقت پرورش و پالایش کردند.

 

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

لیست غذایی اسب ها

لیست غذایی اسب ها مادیون مرجع اخبار سوارکاری – لیست غذایی اسب ها لیستی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *