خانه / اخبار سوارکاری / نقش نمک در تغذیه اسب
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

نقش نمک در تغذیه اسب

نقش نمک در تغذیه اسب

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – نقش نمک در تغذیه اسب

سدیم عنصر کلیدی

همانطور که می دانید نمک سدیم کلرید است. غلظت سدیم در خون توسط مغز تشخیص داده می شود و در صورت بالا رفتن به دلیل از دست دادن آب باعث نوشیدن اسب می شود. همچنین در سراسر بدن، سدیم آب را در بافت ها نگه می دارد.

عرق کردن میزان نمک در بدن را کاهش می دهد

یک اسب به طور میانگین به میزان 1 اونس در روز نیاز به نمک دارد تا مقادیر سدیم از دست رفته در ادرار و دستگاه گوارش را جبران کند. فقط یک ساعت تعریق ملایم میزان نمک مورد نیاز را دو برابر می کند. یک ساعت تعریق شدید باعث افزایش این نیاز اسب به میزان 500 درصد می شود.

اسب ها می توانند از طریق لیسیدن سنگ نمک، نمک مورد نیاز خود را تامین کنند. اما آنها اغلب نمی دانند که به طور کلی بدن کمبود نمک دارد یا خیر زیرا مغز فقط غلظت نمک در خون را تشخیص می دهد، نه بافت ها. سدیم برای جبران مجدد سطح نمک در خون از بافت ها خارج شده و منجر به کم آبی بدن می شود.

آب رسانی مناسب با نمک آغاز می شود

زمانیکه اسب ها به شدت عرق می کنند و در گرما کار یا تمرین می کنند به یک مکمل الکترولیت نیاز دارند که برای جایگزینی از دست دادن نمک توسط تعرق طراحی شده است، در چنین شرایطی اولین قدم باید تأمین نیازهای اولیه ی نمک خوراک اسب باشد. به اسب ها در هوای گرم حداقل 2 اونس در روز نمک بدهید. این مقدار را می توان به غذای اسب اضافه کرد، به این صورت که آن را در آب حل کرد و سپس روی یونجه پاشید. بدین ترتیب اسب یونجه را می خورد و نمک بدن او تامین خواهد شد.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

خوشحالی در اسب ها

خوشحالی در اسب ها مادیون مرجع اخبار سوارکاری – خوشحالی در اسب ها از کجا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *