خانه / اخبار سوارکاری / نشانه های یک اسب سالم
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

نشانه های یک اسب سالم

نشانه های یک اسب سالم

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – نشانه های یک اسب سالم

برای تشخیص یک اسب بیمار، باید تعداد زیادی اسب سالم را بررسی کرد. اسب ها متفاوت هستند، اما نشانه هایی از سلامتی عمومی در معاینه وجود دارد که برای همه صدق می کند.

حالات و رفتار : اسب های سالم سرزنده و هوشیار هستند و نسبت به اسب های دیگر، شما و اطرافشان علاقه مند و کنجکاو هستند. آنها گاهی اوقات می غلتن ، اما همیشه پس از غلتیدن گرد و غبار خود را تکان می دهند. اسبی که بارها و بارها می غلتد و اغلب به پهلوی خود نگاه می کند ممکن است دچار کولیک باشد. با دامپزشک تماس بگیرید.

اشتها : نشانه ی شماره یک بیماری های عفونی مانند آنفلوانزا این است که اسب دچار کم اشتهایی می شود یا از خوردن امتناع می ورزد. در برخی موارد، مشکلات دندان ممکن است مانع از غذا خوردن شود، بنابراین برای تشخیص، درجه حرارت مقعدی اسب را بگیرید. یک اسب بالغ در حالت استراحت باید دمایی بین 99 – 101.5 درجه فارنهایت داشته باشد. هر چیزی بالاتر از آن سطح می تواند نشانگر یک عفونت فعال باشد. دامنه درجه حرارت طبیعی یک کره از 99.5 – 102.1 درجه فارنهایت است.

چشم ها و بینی : چشم های اسب شما باید شفاف، کاملاً باز و تمیز باشد و تار یا رنگ پریده نباشد. دامپزشک باید هر گونه نشانه ای از ترشحات غیرمعمول را بررسی کند. سوراخ های بینی باید تمیز و فاقد مخاط بیش از حد باشد. با این حال، داشتن یک قطره مایع شفاف در سوراخ های بینی برای یک اسب طبیعی است.

وزن و وضعیت بدن : شما باید اطمینان حاصل کنید که اسب شما شرایط مطلوب بدنی را دارا باشد. اجازه ندهید که آنها بیش از حد چاق یا لاغر شوند، زیرا هرکدام از این وضعیت ها خطرات سلامتی را به همراه دارند. برای ارزیابی وضعیت بدن اسب خود از سیستم نمره دهی استفاده کنید. نمره ی 4 – 5 ایده آل است.

مو : پوشش موی براق و درخشان نشانه سلامتی است که از تأمین نیازهای غذایی و نظافت مکرر اسب حاصل می شود. پوشش موی نامطلوب می تواند نشانه ای از تغذیه نامناسب ، انگلی یا سلامت عمومی ضعیف باشد.

کود و ادرار : یک اسب سالم هشت تا 12 بار در روز کود دفع می کند. ادرار باید گندمی رنگ و شفاف باشد.

هیدراتاسیون : به طور متوسط اسب بسته به سطح ورزش و شرایط آب و هوایی بین 5 تا 10 گالن آب در روز می نوشد.

ارزیابی سریع اسب شما در کمتر از 10 دقیقه انجام می شود. او را روزانه چک کنید تا بدانید که چه چیزی طبیعی است و چه چیزی نیست.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

خوشحالی در اسب ها

خوشحالی در اسب ها مادیون مرجع اخبار سوارکاری – خوشحالی در اسب ها از کجا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *