خانه / اخبار سوارکاری / نحوه ی درمان شپش در اسب ها – قسمت دوم
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

نحوه ی درمان شپش در اسب ها – قسمت دوم

نحوه ی درمان شپش در اسب ها – قسمت دوم

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – نحوه ی درمان شپش در اسب ها – قسمت دوم

جلوگیری

تمام وسایل نظافت اسب را تمیز کنید. از مخلوط پیرترین برای شستشوی کامل وسایل نظافت اسب استفاده کنید، حتماً آنها را بعد از آن به خوبی بشویید. این امر باعث می شود که اسب در حین نظافت مجدداً آلوده نشود.

تمامی روپوش ها را بشویید. روپوش ها یا زیرانداز هایی را که اسب مورد استفاده قرار داده یا هر چیزی که اسب با آن تماس گرفته است بشویید.

زین اسب را تمیز کنید. زین و افسار اسب آلوده را با استفاده از تمیز کننده ی چرم یا سایر مواد تمیز کننده مناسب شست و شو دهید. مکان هایی را که اسب آلوده در آن قرار داشته است را برای سایر اسب ها ممنوع کنید. شپشها هنوز ممکن است روی درختان یا حصارهایی که اسب آلوده هنگام خراشیدن خودش را به آن مالیده است وجود داشته باشند.
خوشبختانه شپش اسب ها می توانند حداکثر چند روز بدون میزبان زنده بمانند، بنابراین می توان در طی 10 روز دوباره از این مکان ها استفاده کرد.

یک درمان دوم برای شپش ها انجام دهید. از آنجا که معالجه شپش تخم های آن ها را از بین نمی برد، معمولاً حدود دو هفته بعد از درمان اولیه، برای پیگیری هرگونه شپش که ممکن است در آن موقت تخم بوده باشد لازم است ، بنابراین درمان دوم حتما توصیه می شود.
اگر بیش از یک اسب دارید و یکی شپش دارد ، در صورت لزوم تمام اسب ها را بررسی و درمان کنید.
درمان به موقع و سریع شپش مؤثرتر است. اسب خود را بطور دوره ای برای شپش چک کنید. اگر شک دارید که اسب شما شپش دارد، قبل از شروع درمان، با دامپزشک مشورت کنید.
شپش اسب ها انسان یا حیوانات دیگر را آلوده نمی کند ، اما می تواند به اسب های دیگر نیز سرایت کند.

موهای بلند زمستانی و نظافت ناکافی یا نامناسب شرایط اصلی پرورش شپش در اسب ها است. اسب هایی که از نظر سلامتی ضعیف هستند بیشتر در معرض ابتلا به آلودگی شپش قرار دارند.

 

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

نیلز براینسلز و گانسیا د موره: قهرمان فینال مسابقات گرند پریکس سنت تروپز ،رده 1.60(ویدئو)

نیلز براینسلز و گانسیا د موره: قهرمان فینال مسابقات گرند پریکس سنت تروپز ،رده 1.60 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *