خانه / اخبار سوارکاری / نحوه ی درمان شپش در اسب ها – قسمت اول
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

نحوه ی درمان شپش در اسب ها – قسمت اول

نحوه ی درمان شپش در اسب ها – قسمت اول

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – نحوه ی درمان شپش در اسب ها – قسمت اول

مانند سگ ها ، اسب ها نیز می توانند به شپش آلوده شوند. آلودگی به شپش در اسب می تواند باعث سوزش ، ریزش مو ، کم خونی ، زخم و التهاب پوست و حتی نقص عضو شود. هنگامی که یک دامپزشک تأیید کرد که اسب شما دارای شپش اسب است ، اقدامات برای بهبود شرایط و رفع ناراحتی اسب شما لازم است. این مقاله نحوه درمان شپش اسب را توضیح می دهد.

یک سطل را با آب پر کنید. سطل را نزدیک اسب قرار دهید ، اما از قرار دادن آن در نزدیکی پاهای عقبی ، جایی که اسب احتمالاً آن را لگد می زند ، پرهیز کنید.

شامپوی شپش را با آب مخلوط کنید. یک شامپوی معالجه ی شپش را که دامپزشک تجویز کرده مانند پیرترین را با آب موجود در سطل مخلوط کنید. آب و شامپو را درون یک بطری اسپری بزرگ بریزید.
اطمینان حاصل کنید که شامپوی شپش به طور خاص برای اسب ها فرموله شده است. استفاده از درمان شپش برای گاو یا گوسفند ممکن است باعث سوزش پوست و ریزش مو شود.
بدن اسب را اسپری کنید. مخلوط پیرترین را روی بدن اسب اسپری کنید و مراقب باشید داخل چشم ، گوش و بینی نرود.
اگرچه شپش ها در درجه اول در یال اسب ، دم ، مچ پا و در امتداد پشت آنها یافت می شود ولی شپش ها ممکن است در هر جایی از پالتو پنهان شوند. بنابراین ، مهم است که تمام بدن اسب را درمان کنید ، حتی اگر این  آلودگی کم باشد.
اسب را به طور کامل بشویید تا مخلوط پیرترین با استفاده از اسفنج یا دستمال خیس شده در آب پاک شود. اگر هوا سرد است، از آب گرم استفاده کنید. اگر هوا گرم باشد، اسب را می توان با شلنگ باغ شست.
اسب را به خوبی با حوله های تمیز خشک کنید. همچنین برای از بین بردن هرگونه شپش یا تخم شپش که ممکن است روی بدن اسب بماند ، از برس یا شانه ای برای حذف موهای اضافی در اسب استفاده کنید.
حشره کش را روی زمین بپاشید. یک پوشش سبک از حشره کش را در کف بکس اسب بپاشید. این باعث می شود شپش های باقی مانده از بین بروند و از این طریق مانع از پیدا کردن میزبان جدید شوند.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

نیلز براینسلز و گانسیا د موره: قهرمان فینال مسابقات گرند پریکس سنت تروپز ،رده 1.60(ویدئو)

نیلز براینسلز و گانسیا د موره: قهرمان فینال مسابقات گرند پریکس سنت تروپز ،رده 1.60 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *