خانه / اخبار سوارکاری / معرفی 15 نژاد از اسب های فرانسوی – قسمت اول
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

معرفی 15 نژاد از اسب های فرانسوی – قسمت اول

معرفی 15 نژاد از اسب های فرانسوی – قسمت اول

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – معرفی 15 نژاد از اسب های فرانسوی – قسمت اول

فرانسه طی قرن ها خواستگاه بسیاری از نژادهای بی نظیر اسب بوده است. پرورش اسب از زمان روم باستان، که منجر به توسعه چندین نژاد اسب شده است، به دلیل نیازهای مختلف منطقه، در اولویت بوده است. برخی از نژادهای اسب فرانسوی دارای تاریخچه ای پیچیده و مبهم هستند، بنابراین نباید این لیست را یک لیست انحصاری از اسب های فرانسوی خالص دانست.

1پرچرن
این نژاد اسب از دره ی رودخانه Huisne در فرانسه نشات میگیرد. رنگ آن ها معمولاً سیاه یا خاکستری است و بسیار باهوش هستند. این نژاد در کار سخت کوش است و به طور کلی رفتاری آرام دارد. زمانی به عنوان اسب جنگی مورد استفاده قرار می گرفت، امروزه به طور کلی برای کار و رویدادهای رقابتی استفاده می شود.
در فرانسه از این نژاد به عنوان غذا نیز استفاده می کنند.

2 – برتون
این نژاد اسب از بریتانی سرچشمه می گیرد و از چندین نژاد مختلف آسیایی و اروپایی عبور کرده است. برتون ها به طور کلی به رنگ شاه بلوطی هستند و اسب های مقاومی هستند. 3 نوع فرعی از این نژاد وجود دارد که هر کدام از یک منطقه ی متفاوت از بریتانی رشد یافته اند.
این اسب ها معمولاً در کارهای کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند، اما برای کارهای نظامی و کالسکه نیز مورد استفاده قرار گرفته اند.

3 – تروتر فرانسوی
تروتر فرانسوی در قرن نوزدهم در منطقه نرماندی رشد یافت. این نژاد ترکیبی از Norfolk Trotter و انگلیسی اصیل است. در اوایل این نژاد پنج شاخه داشت، اما امروزه هیچ استاندارد نژادی برای تروتر فرانسوی وجود ندارد. این نژاد می تواند به هر رنگی، قدی بیش از 17hh و دارای چندین ویژگی مختلف فیزیکی باشد.
در درجه اول از آنها به عنوان اسب شکار استفاده می شود. حدود 60٪ از تروترهای فرانسوی شرایط مسابقه را ندارند و در مراکز سوارکاری برای آموزش سوارکاران جدید استفاده می شوند.

4 –کامارگو
ریشه این نژاد برجسته کاملا مشخص نیست اما بومی جنوب فرانسه محسوب می شود. آنها اسب های کوچکتری هستند که اغلب در باتلاق ها و تالاب ها زندگی کرده اند و زندگی نیمه وحشی دارند. بعنوان یک نژاد از مقاومت و چابکی خاصی برخوردار هستند. این اسب ها اغلب خاکستری هستند.
در حال حاضر سه دسته برای این نژاد در دسترس است.

5 – Norman Cob
نژاد دیگری که نرماندی را خانه خود می داند، Norman Cob است. سه زیر مجموعه برای این نژاد وجود دارد. این نژاد که در ابتدا به دلیل تمایل به کار، به ویژه در بخش کشاورزی ، محبوب بود، امروزه بیشتر برای تفریح استفاده می شود. بیشتر اسبهای این نژاد هنوز در منطقه زادگاهشان یافت می شوند.

6 – Boulonnais

این اسب بزرگ و زیبا معمولاً خاکستری است اما رنگ های سیاه و شاه بلوط نیز مجاز است. در ابتدا، چندین نوع فرعی برای این نژاد وجود داشت، اما آنها از نژاد جدا شدند به طوری که امروزه فقط یک نوع بولونای استاندارد وجود دارد. منشأ این نژاد را می توان از قبل از جنگ های صلیبی جستجو کرد.

7 – لاندایس

از این پونی کوچک منطقه Landes اغلب برای سواری استفاده می شود. آنها سرعت بالایی دارند. یک اسب از این نژاد رکورددار سرعت فعلی فاصله بین شارتر و پاریس است. این نژاد تا قبل از جنگ جهانی دوم یک نژاد وحشی بود. امروزه ، تعدادشان نسبتاً کم است ، اما هر ساله بیش از 100 کره اسب جدید به دنیا می آید.

این نژاد می تواند یکی از قدیمی ترین نژادها در فرانسه باشد که اسنادی نشان می دهد لاندایس ها از حدود سال 732 میلادی وجود داشته اند.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

قهرمانی کنت فرینگتون در مسابقه افتتاحیه رقابت های سوارکاری Holiday & Horses

قهرمانی کنت فرینگتون در مسابقه افتتاحیه رقابت های سوارکاری Holiday & Horses مادیون مرجع اخبار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *