خانه / اخبار سوارکاری / معرفی چند مورد از زیباترین نژاد های اسب
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

معرفی چند مورد از زیباترین نژاد های اسب

معرفی چند مورد از زیباترین نژاد های اسب

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – معرفی چند مورد از زیباترین نژاد های اسب

همانطور که می دانید همه ی نژاد های اسب زیبا هستند و ما در این جا مواردی را نام می بریم که از سایرین زیبایی چشمگیرتری دارند.

1. موستانگ

این نژاد توسط اسپانیایی ها به آمریکا آورده شده و از قدرت بدنی بالایی برخوردار است. موستانگ به وحشی بودن معروف است، بنابراین نام اسب وحشی آمریکایی را به خود اختصاص داده است.

2. آپولوسا

اگر علاقه مند به تماشای فیلم های وسترن هستید، مطمئناً می دانید که این اسب چقدر محبوب است. نژاد اسب Appaloosa در رشته هایی مانند شکار روباه و پرش از مانع عالی است. این نژاد اسب آمریکایی با لکه هایی شبیه پلنگ که روی پوست آن پخش شده است، زیبایی خاصی دارد.

3. پینتابیان

این اسب مخلوطی از نژادهای اصیل عرب و توبیانو است که منجر به نژادی باشکوه از Pintabian می شود. علاوه بر زیبای ، این نژاد دارای شخصیت مطیعی نیز هست.

4. جیپسی

در طول 100 سال گذشته، مردم ایرلند در تلاش بودند نژادی پرورش دهند که نگهداری زیادی نخواهد، غذای کمتری بخورد و در برابر کار مقاوم باشد. نژاد اسب جیپسی نتیجه این پرورش است.

Fjord .5 نروژی

این نژاد زیبایی طبیعی و اصیل خود را تا به امروز حفظ کرده است. نژاد بومی Fjord در مناطق کوهستانی در قسمت غربی نروژ یافت می شود. به دلیل فیزیک تطبیق پذیر و قوی سالهاست که در صنعت کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد. این نژاد همچنین برای درمان و سوارکاری به سبک نروژی مناسب است.

6. آندلسی

اسب آندلسی یکی از قدیمی ترین نژاد های اسب روی زمین محسوب می شود که از قرن پانزدهم وجود داشته است. معمولاً به نام اسب خالص اسپانیایی از منطقه اندلس شناخته می شود.

7. آخال تکه

یکی از نژادهای اسب که در ترکمنستان وجود دارد، Akha-Teke است. به دلیل پوشش براق و منحصر به فردی که دارد “اسب طلا” نیز نامیده می شود. با این حال، قسمت غم انگیز این است که دارای بیماری های ژنتیکی بی شماری است ، اما برای مسابقات سوارکاری، پرش، درساژ نیز خوب است زیرا به طور طبیعی ورزشی است.

8. فریزین

این نژاد اسب به داشتن یال باشکوهش مشهور است. منشا آن از هلند، در فریزلند است. این نژاد با شخصیت خوبش شناخته می شود. پوشش این اسب اگر سیاه خالص نباشد می تواند شاه بلوطی باشد. واقعیت جالب دیگر این است که اسب زورو در فیلم ماسک زورو فریزین است.

9. عرب

یکی از نژادهای برجسته اسب در روی زمین اسب عربی است. این نژاد اسب از شبه جزیره عربستان نشأت گرفته و از 4500 سال گذشته در آنجا می زیسته است. اسب عرب به مقاومت، هوش و دوستی با انسان مشهور است. این نوع نژاد را به دلیل ماهیت قابل اعتماد معمولاً در هنگام سوارکاری درمانی، درساژ، پرش از روی مانع و … انتخاب می کنند.

 

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

نشانه هایی از بیماری داخلی در اسب ها

نشانه هایی از بیماری داخلی در اسب ها مادیون مرجع اخبار سوارکاری – نشانه هایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *