خانه / اخبار سوارکاری / معرفی چند اشتباه در مورد مراقبت از سم اسب – قسمت دوم
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

معرفی چند اشتباه در مورد مراقبت از سم اسب – قسمت دوم

معرفی چند اشتباه در مورد مراقبت از سم اسب – قسمت دوم

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – معرفی چند اشتباه در مورد مراقبت از سم اسب – قسمت دوم

استخدام نعلبند نه چندان خوب

یک نعلبند با تجربه، شایسته و قابل اعتماد مهمترین عضو تیم مراقبت های بهداشتی اسب شما است. تجربه و شایستگی ویژگی هایی است که شما باید هنگام انتخاب یک نعلبند به آن توجه کنید. ممکن است هزینه یک نعلبند عالی کمی بیشتر باشد، اما در بسیاری از موارد، آنچه را که پرداخت می کنید به نحوی دیگر دریافت می کنید.

قبل از تصمیم گیری در مورد استخدام نعلبند، به جستجوی کامل بپردازید. دامپزشک شما شخص خوبی برای شروع است. جالب است که بسیاری از دامپزشکان اسب روابط کاری مستحکمی با نعلبندان حرفه ای دارند و به عنوان همکاران بسیار قابل احترامی در نظر گرفته می شوند. در مقابل، نعلبندی که مهارت کمتری دارند، در صورت مواجه شدن با مداخله دامپزشکی ، ممکن است حالت دفاعی پیدا کنند.

همچنین باید دنبال کسی باشید که در آموزشگاه های مخصوص نعل اسب چندین سال تجربه داشته باشند. بهترین ها اغلب قبل از اینکه کار خود را شروع کنند، وقت خود را برای کارآموزی با یک نعلبند حرفه ای گذرانده اند ، این بدان معناست که آنها نه تنها باتجربه ترند، بلکه مربیانی نیز دارند که هنگام بروز مشکلات بیشتر از آنها کمک می گیرند.

در آخر ، به دنبال شخصی بگردید که به راحتی در دسترس باشد، به تماس ها یا پیامک ها پاسخ دهد و در مورد سایر مشکلات پاسخگو باشد.

تغییر رویه

اسب شما سالم است و عالی کار می کند. در واقع ، شما بهترین تابستان را داشته اید. به خصوص بخاطر این خوشحالید که سال گذشته داستان طور دیگری بود، اسب شما در تمام تابستان لنگ میزد و منفعل بود تا اینکه دامپزشک و نعلبند دور هم جمع شدند و از یک استراتژی که واقعاً اوضاع را تغییر داد استفاده کردند.

حالا تابستان تمام شد، بنابراین شما تصمیم گرفته اید که به پاهای اسب خود استراحت دهید و نعل های او را برای زمستان جدا کنید. به شما تضمین می دهیم که یک ماه دیگر که نعلبند و دامپزشک تماس می گیرند اسب شما دوباره با مشکل روبه رو شده است.

این یک سناریو تکراری است. دامپزشک و نعلبند با نعل کردن مناسب اسب را درمان می کنند، سپس مالک تصمیم می گیرد با خلاص شدن از شر نعل ها یا بازگشت به نعل های معمولی، کمی پس انداز کند.

چاره ی کار ادامه روند قبلی است. اگر اسب شما سالم است و عالی عمل می کند ، چیزی را تغییر ندهید. این مسئله به ویژه در صورتی که وی در گذشته دارای مشکلاتی بوده که به واسطه ی آن به نوعی نعل مخصوص نیاز دارد بسیار مهم است.

اگر به تغییر نیاز دارید، حداقل ابتدا با دامپزشک و نعلبند مشورت کنید. آنها بهترین گزینه ها برای راهنمایی شما در مورد تغییر و چگونگی تغییر هستند، معمولاً با رویکرد تدریجی.

نادیده گرفتن سم اسب های جوان

تعادل ایده آل سم می تواند تحت تأثیر نحوه رشد اسب در جوانی باشد. متعادل نگه داشتن سم های اسب در هنگام رشد نه تنها می تواند در شکل پاها بلکه در صافی پاها هنگام بلوغ نیز بسیار مهم باشد. آنچه در جوانی اتفاق می افتد سهم بزرگی در تعیین آینده او دارد.

علاوه بر این، شما می خواهید اسب شما از همان ابتدا یاد بگیرد که چگونه در هنگام نعل شدن بایستد. نعلبندی شغل سختی است. برای انجام بهترین کار، او نیاز دارد که اسب شما در حین انجام کار بی حرکت و آرام بایستد. اگر اسب شما رفتار ناخوشایندی داشته باشد، نه تنها کار نعلبند را سخت خواهد کرد، بلکه حتی ممکن است یافتن یک نعلبند واقعاً خوب که مایل به انجام کار اسب شما باشد، دشوارتر شود.

از روزی که او به دنیا می آید شروع به برداشتن پای کره اسب خود کنید. برای کار با نعلبند برنامه ریزی کنید تا هنگامی که اسب شما به سن 8 تا 10 هفتگی می رسد، اگر مشکلی مانند پای کج را تشخیص دادید، درمان را زودتر شروع کنید. سپس برنامه ریزی کنید که اسب خود را تا پایان عمر با برنامه مرتب و منظم نعلبندی، سالم نگه دارید.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

نشانه هایی از بیماری داخلی در اسب ها

نشانه هایی از بیماری داخلی در اسب ها مادیون مرجع اخبار سوارکاری – نشانه هایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *