خانه / اخبار سوارکاری / معرفی انواع زین
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

معرفی انواع زین

معرفی انواع زین

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – معرفی انواع زین

زین عمومی

این نوع زین برای مبتدیان و سواران متوسط و کسانی که اولین اسب خود را دارند بسیار مناسب است. در اغلب مدارس سوارکاری از این زین ها استفاده می شود.

زین درساژ

زین درساژ برای سواران پیشرفته که به طور مرتب در مسابقات درساژ و سطح تخت رقابت می کنند طراحی شده است.

زین پرش

این زین طوری طراحی شده که از ساق پای سوارکار در هنگام پرش محافظت کند همانطور که در تصویر می بینید در قسمت جلویی بالشتک هایی در مقابل ساق وجود دارد.

زین شکاری

این زین ها برای روستاییان انگلیسی طراحی شده که روباه شکار می کنند. شکار کردن معمولا با فعالیت های زیادی مثل پرش و جابه جایی سریع همراه است. این زین ها طوری طزاحی شده که وزن را به پشت زین انتقال دهد و زانو ها آزادی بیشتری داشته باشند.

زین کودکان

این زین ها بسیار ظریف و سبک هستند و برای سواری روی پونی ها طراحی شدند.این زین ها نسبت به زین بزرگسالان ارزان تر هستند.

زین وسترن

کابوی ها این زین ها را استفاده می کنند. این زین ها از چرم قهوه ای ساخته می شوند و با تزیینات مختلفی در بازار وجود دارند. یک شاخ در جلوی زین وجود دارد که کمک می کند تا سوار بتواند در حالی که یک دستش آزاد است تعادلش را حفظ کند.

زین جانبی

هنگامی که زنان در قرون وسطی شروع به اسب سواری در کشورهای اروپایی کردند،زین ها برای آنها مناسب نبود علی الخصوص که دامن می پوشیدیند. بدین ترتیب زین جانبی به عنوان یک راه برای سواری زنان طراحی شد.این زین کاملا مناسب و خانومانه بود طوری که پای راست بالای شاخه و پای چپ زیر آن قرار می گرفت این طراحی همچنین باعث می شد زنان سواری مطمئن تری داشته باشند.

زین مسابقات اسب دوانی

همانطور که مشاهده می کنید این زین ها بسیار سبک و کوچک طراحی می شوند چون در طول مسابقات اسب دوانی تماس کمتری بین نشیمن سوارکار و زین وجود دارد و همچنین در این مسابقات سرعت مد نظر است و زمین مسابقات مسطح است پس نیاز به زین با محافظ های زیاد نداریم.

زین استرالیایی

این زین برای سواری های طولانی مدت و استقامتی بسیار مناسب است.طوری طراحی شده که سوار متعادل تر و راحت تر باشد. نشیمن این زین عمیق تر است.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

ویدئو قهرمانی سیمون دلیستر در مسابقات سوارکاری هابساید ، رده 1.50

ویدئو قهرمانی سیمون دلیستر در مسابقات سوارکاری هابساید ، رده 1.50 مادیون مرجع اخبار سوارکاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *