خانه / اخبار سوارکاری / مطالبی در مورد بستر اسب در باکس ها
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

مطالبی در مورد بستر اسب در باکس ها

مطالبی در مورد بستر اسب در باکس ها

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – مطالبی در مورد بستر اسب در باکس ها

متداول ترین مواد استفاده شده برای بستر اسب کاه و خاشاک است. بسته به آنچه در منطقه شما وجود دارد ، ممکن است گزینه های دیگری نیز در نظر بگیرید.

کاه

کاه تمیز و بهداشتی برای مادیان ها و کره های جوان مناسب هستند. ممکن است بعضی از اسب ها کاه بستر خود را بخورند که اگر اسب شما در رژیم باشد این مورد دردسر ساز است. هر کاهی که استفاده می کنید باید از گرد و غبار و گل عاری باشد. کاه اشباع شده تمیز کردن آن سخت است و جدا کردن کود از بستر کاری دشوار است که می تواند تمیز کردن را کندتر کند.

خاشاک

خاشاک بسیار پرطرفدار است و می تواند توسط کامیون تحویل داده یا توسط کیسه در فروشگاه های خوراک خریداری شود. به چنگک مخصوص کود برای برداشتن کود از خاشاک نیاز است تا بدون برداشتن بیش از حد بستر آن را تمیز کرد. هنگام ریختن خاشاک آن را بررسی کنید که تراشه های چوب نداشته باشد. تراشه های چوب های نرم مشکل ساز نیستند اما بعضی چوب ها مثل گردوی سیاه ایجاد دردسر می کند.
از خاک اره نیز می توان استفاده کرد. مطمئن شوید که خاک اره از چه نوع چوب تشکیل شده است. این گزینه ی مناسبی برای اسبهای دارای مشکلات تنفسی مانند COPD نیست ، زیرا تا استقرار کامل بستر گرد و غبار ایجاد می کند.

کاغذ

به دست آوردن بریده های کاغذ در بعضی مناطق آسان است. اگر اسب شما عادت به خوردن زیر اندازش دارد این گزینه ی مناسبی است. این مورد گرد و غبار ایجاد نمی کند ، اما ممکن است در مورد حساسیت های پوستی به جوهرها مشکل ایجاد شود. کاغذ بسیار جاذب است ، بنابراین رطوبت را به راحتی جذب می کند.

کنف

کنف در بین موارد گفته شده محبوبیت بیشتری دارد. علاوه بر تولید نکردن گردو غبار و مناسب بودن برای دستگاه تنفسی اسب و انسان، می تواند بو و رطوبت را جذب کند و همچنین در فصول سرد باعث می شود درجه ی حرارت باکس ها بالاتر باشد و حیوان احساس سرما نکند.

یونجه

شما ممکن است وسوسه شوید از یونجه های قدیمی استفاده کنید. یونجه گزینه ی بسیار بدی است زیرا اسب از خوردن آن لذت می برد و این کار با ایجاد گردو خاک در محیط باکس باعث مشکلات ریوی خواهد شد و همچنین با گذشت زمان و جذب ادرار شروع به تخمیر و ایجاد گازهای سمی می کند. تمیز کردن یونجه نیز کار بسیار سختی است.

تشک های اصطبل

این گزینه مقداری هزینه بر است اما بسیار راحت و مناسب است، همچنین می توانید در اندازه های مختلف آن ها را از بازار تهیه کنید.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

نحوه ی درمان شپش در اسب ها – قسمت دوم

نحوه ی درمان شپش در اسب ها – قسمت دوم مادیون مرجع اخبار سوارکاری – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *