خانه / آشنایی با قهرمانان / مصاحبه با حسن صفدری
مصاحبه با حسن صفدری
اخبار سوارکاری

مصاحبه با حسن صفدری

مصاحبه با حسن صفدری

 کمی از خودتان بگویید ( سن – سابقه فعالیت – زمان ورود به این رشته)

متولد سال 1356 از قزوین هستم . از سال 71 وارد رشته سوارکاری شدم. پادگان قزوین نزدیک خونمون بود که محوطه سوارکاری داشت و همیشه بعد از مدرسه به پادگان می رفتم. اعضای خانواده من زیاد با این رشته موافق نبودند چون می گفتند این رشته آینده ای نداره. بعد از این دوران نوبت به خدمت سربازی رسید و اتفاق هایی که در نهایت باعث شد به باشگاه اقدسیه برم و دوران خدمتم زمانی بود که باعث شد مسیر زندگی من به سمت رشته سوارکاری سمت و سو پیدا کنه. اولین مربی من آقای رضا رضایی بود. بعد از آن در محضر استاتیدی مثل آقای عزت الله وجدانی و آقای همایون، خوشدل بودم.و این اواخر هم اقای شریفی خیلی بهم کمک کردند. ضمن اینکه جناب سرهنگ مظفری نژاد هم حق زیادی به گردن من داشته و طی مدت 20 سال اخیر همه جانبه من رو مورد حمایت خودشون قرار دادند.

 

 بهترین و بدترین روز ورزشی شما چی بود؟

بهترین روزهام زمانی بود که تونستم جایگاه اول در مسابقات CSI سال 95 رو کسب کنم و همینطور مقام سوم CSI سال 94 رو گرفته بودم که در مسابقات CSI 94 در بین سوارکاران ایرانی اول شدم .

خدارو شکر روز خیلی بدی نداشتم و همیشه سعی کردم به همه چیز مثبت و خوب نگاه کنم.

 

مادیون

 

احساس خود را نسبت به اسب در یک جمله بیان کنید؟

حسی که نسبت به اسب میشه داشت قابل بیان نیست من به شخصه این موجود را بسیار دوست دارم چون من رو به اوج رسوند و به واسطه وجود این حیوان دوست داشتنی به موفقیت رسیدم. ضمن اینکه وقتی کنار اسبت هستی همه مشکلاتتو فراموش می کنی حتی زمانی که در اوج بدبختی هستی

 

 پیشکسوتی همچون شما زحمات و خون دلهای بسیاری را متحمل گردیده. کمی از سختی ها و ناهمواریهای مسیری را که برای رسیدن به این جایگاه طی نموده اید را بیان بفرمایید ؟

بعضی وقتا آماده ای بری مسابقه اما مالک اسب یاریت نمی کنه و برنامه ریزیت رو بهم می زنه.برای من زیاد اتفاق افتاده که برای اسبی که مالکش خودم نبودم از جیب خودم هزینه کنم اما هیچ وقت اعتراضی نکردم و نتیجه اش را هم دیدم.

 

 آیا این رشته را بعنوان شغل ثابت برگزیدید؟

بله. من 9 سال کارمند باشگاه ذوالجناح بودم اما چون شرایطش برام ایده ال نبود و شغلم طوری بود که پابندم میکرد و نمی تونستم از کشور خارج بشم کارمندی رو قبول نکردم.بعد از استعفا رفتم و دوره های آموزشی که در هلند برگزار می شد رو شرکت کردم و الان به عنوان سوارکار و مربی در حال فعالیت هستم.

 

چه مشکلات، کمبودها، ایرادها و نیازهایی در این رشته وجود دارد؟

ما از هر نظر هیچ کم و کاستی نسبت به اروپایی ها نداریم فقط مشکلاتی از قبیل عدم استاندارد بودن بعضی محوطه ها و امکانات و نامناسب بودن مکان نگه داری اسب ها برای استراحت وجود داره.امیدوارم به این ورزش اهمیت داده بشه و مسئولین توجه بیشتری به این رشته داشته باشند. اسب هایی با کیفیت و با قیمت واقعی وارد ایران بشه.

 

 از آنجایی که این رشته ورزشی پرهزینه هست و کسانی هستند که علیرغم علاقه و استعداد استطاعت مالی برای ورود به این رشته را ندارند. نظر شما در این مورد چیست و چه باید کرد؟

دوس دارم کسایی که توان مالی ندارند اما استعداد دارند بتوانند فعالیت خود را در این رشته ادامه بدهند.خودم اگه این گونه افراد رو ببینم تا جایی که در توانم باشه حمایتشون می کنم و اسب در اختیارشون قرار می دم حتی اگه اون فرد در باشگاه من و تحت مربی گری من نموند و خواست بعد مدتی به باشگاه دیگه بره من هیچ چشم داشتی بهش ندارم چون اگر در آینده به موفقیت رسید مایه افتخار ماست. اما من هم تا جایی توان کمک دارم چون اسب ها مالک دارند و امکان داره که مالکشون راضی نباشه که فرد آماتور با اسبشون کار کنه.

 

 اگر رشته پرش را دنبال نمیکردید به سراغ چه رشته دیگری میرفتید؟

اگر پرش وجود نداشت رشته سوارکاری را دنبال نمی کردم. البته غیر از رشته پرش بوکس هم دوس داشتم اما ترسیدم خشونت این رشته در روحیه ام تاثیر بذاره به همین دلیل واردش نشدم.

 

به نظر شما در موفقیت یک سوارکار موثرترین عوامل چیست؟

به نظر من از ارتفاع 135 به بالا حرف اول رو اسب می زنه و نقش اصلی رو اسب داره. به نظرم از 100 درصد موفقیت بیش از 70 درصد اسب و 30 درصد سوار نقش داره.

 

 در پایان چه توصیه ای برای علاقمندان به این رشته دارید؟

من شخصا توصیه می کنم که هنرجوها در انتخاب مربی دقت بکنند و اینکه هدفمند وارد این رشته شوند.

برای دیدن صفحه شخصی حسن صفدری روی دکمه زیر کلیک کنید

ورود به صفحه حسن صفدری

 

 

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

( ویدئو) Christian Ahlmann & Codex One : مسابقات لنژین چمپیونز تور هامبورگ 2013

Christian Ahlmann & Codex One : مسابقات لنژین چمپیونز تور هامبورگ 2013 اخبار سوار کاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *