خانه / اخبار سوارکاری / مسابقات اسب های وحشی
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادمادیون مرجع اخبار سوارکاری

مسابقات اسب های وحشی

مسابقات اسب های وحشی

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – مسابقات اسب های وحشی

مسابقات اسب های وحشی یا رام نشده که بخشی از ورزش رودئو محسوب می شود، یک ورزش خشن و بسیار پر جست و خیز است.این مسابقات ابتدا در غرب وحشی و با گاوهای نر انجام می شد،اما چندی بعد شکل های متفاوت دیگری نیز گرفت که سوارکاری با اسب وحشی هم بخشی از آن است و همچنین مرزهای جغرافیایی را در نوردید و تبدیل به یک سرگرمی برای مردم نقاط مختلف جهان شد.

این ورزش توسط انجمن حرفه ای رودئو کابوی (PRCA) و انجمن بین المللی حرفه ای رودئو (IPRA) به رسمیت شناخته شده است.

با وجود اعمال تغییرات در این ورزش همچنان احتمال آسیب به اسب ها در این مسابقات بسیار بالاست.در حالی که تعداد صاحبان اسب و شرکت کنندگان در رودئو به واسطه ی پیشرفت و گسترش این ورزش رشد کرده است، هنوز تعداد زیادی از افراد وجود دارند که هیچ چیز درباره ی این ورزش نمی دانند مگر آنکه آنرا در تلویزیون ببینند.

سواری با اسب های وحشی یک ورزش منحصر به فرد در جهان است که برای شرکت کنندگان آن ضمانتی وجود ندارد و در واقع هزینه ی شرکت در مسابقه را باید از جیب خود بپردازند. درآمد شرکت کنندگان بستگی به این دارد که تا چه اندازه مهارت داشته باشند و پیروز شوند.

پر واضح است که این ورزش ممکن است به سوارکار آسیب های جدی مانند شکستگی یا حتی فلج شدن وارد کند ولی چیزی که مشخص است این است که سوارکاران این رشته بسیار با مهارت و شجاع هستند زیرا ممکن است سوار بر اسبی با روحیه اژدها یا گربه شوند.

داوری و کسب امتیاز در رودئو فوق العاده مهم هستند و به شدت مورد بررسی قرار می گیرند، زیرا فقط یک نکته می تواند تفاوت بین دریافت یک جایزه نقدی و رفتن به خانه با دست خالی باشد. در اینجا، ما سیستم نمره دهی رودئو و کار دشواری را که یک داور رودئو انجام می دهد را بررسی می کنیم.
امتیازات رودئو توسط دو تا چهار داور بررسی می شود.نکته ی مهم این است که عملکرد سوارکار و حیوان، هر دو مورد داوری قرار میگیرد.
بر خلاف داوری در بسیاری از ورزش های دیگر،داوران حرفه ای رودئو باید بر قوانین متفاوت هر هفت شاخه ی این فرم از ورزش تسلط داشته باشند که سوارکاری با اسب های وحشی یکی از آنهاست.
هر شرکت کننده بر روی یک اسب سوار می شود که داخل یک محفظه ی قفس مانند نگه داشته می شود و زمانی که آماده بودند درها باز می شوند و اسب شروع به حرکت می کند.سوار باید تلاش کند که تا 8 ثانیه بدون دست زدن به اسب خود را نگه دارد.در اولین پرش اسب از داخل چوت یا همان محفظه سوار باید علامت بدهد،این به این معنی است که آنها باید پاشنه ی چکمه های خود را قبل از اینکه پاهای جلوی اسب به زمین برسد به بالای کتف اسب برسانند ،یک سوار و همچنین اسبش هرکدام باید امتیاز ی بین 0 تا 50 به دست آورند.امتیازات در 80 ثانیه بسیار خوب است و در 90 ثانیه استثنائی است.اسبی که حرکات خشن بیشتر داشته باشد و در واقع رام نشدنی تر باشد امتیاز بیشتری نسبت به اسبی که در یک خط مستقیم بدون تغییرات چشمگیر حرکت میکند بدست می آورد.
همچنین در این ورزش دو نوع سواری وجود دارد که یکی با  زین و دیگری بدون زین است.
سوارکاری با زین
سوارکاری بدون زین

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

خوشحالی در اسب ها

خوشحالی در اسب ها مادیون مرجع اخبار سوارکاری – خوشحالی در اسب ها از کجا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *