خانه / اخبار سوارکاری / مسائل جسمی و روانی در اسب ها – قسمت دوم
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

مسائل جسمی و روانی در اسب ها – قسمت دوم

مسائل جسمی و روانی در اسب ها – قسمت دوم

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – مسائل جسمی و روانی در اسب ها – قسمت دوم

یک متخصص رفتارشناسی، در بسیاری از موارد، همان روند فکری را که برای بیان داستان خود ارائه دادید دنبال می کند. آنها به طور سیستماتیک تاریخچه ی دقیق بروز مشکل را در نظر می گیرند و سعی می کنند زمان و توالی تغییرات رفتاری را ترسیم کنند. آیا ناگهانی بوده یا تدریجی؟ اسب مورد نظر در مواجهه با اسب های دیگر، افراد مختلف یا کارهای مختلف چگونه عمل می کند؟

یک سری از سوالات مهم در مورد این است که چه چیزی این گونه رفتار را تحریک می کند و اسب با این روش می خواهد چه چیز به دست آورد.

آیا این رفتار می تواند واکنش یا راهی برای جلوگیری از ناراحتی جسمی باشد؟ یا به نظر می رسد راهی برای فرار از کار است؟ دریافتن این موضوع ساده نیست اما تجربه و برخی ابزارهای خاص می توانند به شما کمک کنند.

مشاهده اسب در شرایط مختلف، با و بدون افراد دیگر، با سایر حیوانات و یا به تنهایی مفید است. یکی از مفیدترین ابزارها برای این کار فیلم است. نمونه های نسبتاً طولانی که می توان آنها را به صورت سریع به جلو و عقب برد یا فریم به فریم مشاهده کرد، این کار ارزیابی الگوهای رفتاری، ناراحتی جسمی احتمالی یا هرگونه علائم مربوط به رفتار را امکان پذیر می کند. با مشاهده ی نمونه های ویدئویی مشابه اسب های دیگر در این شرایط، یک متخصص رفتارشناسی دیدی بازتر نسبت به رفتار اسب و علت های آن پیدا می کند.

بنابراین، چه زمانی می توانید تصمیم بگیرید که آیا مشکلات اسب جسمی یا روانشناختی است؟

در موارد نادر، تاریخچه ی شروع رفتار می تواند کاملاً قانع کننده باشد. به عنوان مثال، اسبی در جایگاه شستشو توسط زنبور نیش زده شده (یک تجربه ی منفی) ، سپس از ورود به قفسه ی شستشو امتناع می ورزد. در این مورد به راحتی می توان علت را متوجه شد و پس از آن با یک سری رفتارها این موضوع را حل کرد. در مورد کالین نیز یک مجموعه رفتار موجب تغییر او شده بود که پس از مدتی طولانی با عوض کردن شیوه ی تمرینات و رسیدگی به مسائل جسمانی او، وضعیت به حالت نرمال بازگشت.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

بهترین نژاد های اسب برای رشته ی درساژ – قسمت دوم

بهترین نژاد های اسب برای رشته ی درساژ – قسمت دوم مادیون مرجع اخبار سوارکاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *