خانه / اخبار سوارکاری / فوری : تست دوپینگ دو تن از اعضای تیم ملی پرش با اسب قطر مثبت اعلام شد
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

فوری : تست دوپینگ دو تن از اعضای تیم ملی پرش با اسب قطر مثبت اعلام شد

فوری : تست دوپینگ دو تن از اعضای تیم ملی پرش با اسب قطر مثبت اعلام شد

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – فوری : تست دوپینگ دو تن از اعضای تیم ملی پرش با اسب قطر مثبت اعلام شد

وبسایت رسمی فدراسیون جهانی سوارکاری اعلام کرد که تست دوپینگ دو تن از سوارکاران تیم ملی پرش قطر به نام های شیخ علی آل ثانی (Sheikh Ali Al Thani) و بسم محمد (Bassem Mohammed) مثبت بوده است. در تاریخ 13ام اکتبر سال 2019 یک مسابقه انتخابی در شهر رباط پایتخت کشور مراکش برگزار شد تا دو کشور از منطقه آسیای میانه و قاره آفریقا به مسابقات المپیک راه یابند. در این رقابت ها تیم های مصر و قطر جواز حضور در المپیک را به دست آوردند.

در حاشیه مسابقه انتخابی المپیک از سوارکاران کشور های مختلف تست دوپینگ گرفته می شود. امروز فدراسیون جهانی سوارکاری طی خبری اعلام کرد که در نمونه خون اسب های سوارکاران قطری ماده ممنوعه Carboxy-THC یافت شده است. گفته می شود این سوارکاران قبلا نیز ا این ماه استفاده کرده اند اما به دلیل اینکه Carboxy-THC از سال 2019 در فهرست مواد ممنوعه فدراسیون جهانی سوارکاری قرار گرفته بود، محرومیتی برای آنها در نظر گرفته نمی شد.

کمیته مبارزه با دوپینگ فدراسیون جهانی سوارکاری در بیانه خود اعلام کرد:

موادی که در آزمایشات سوارکاران قطری یافت شده است را به هیچ عنوان نباید بدون خطر و عوارض فرض نمود بلکه همپایه خطرناک ترین مواد انرژی زا محسوب می گردند. واضح است که این سوارکاران این ماده را به منظور بهبود عملکرد اسب های خود مصرف کرده اند. به جای اینگونه مواد ممنوعه، می توان از ترکیباتی که نتیجه مشابهی داشته و مورد تایید فدراسیون جهاین سوارکاری نیز می باشد، استفاده نمود.

فدراسیون جهانی سوارکاری فعلا اخبار بیشتری را منتشر نکرده است اما به نظر می رسد با وجود سرمایه گذاری های بسیار عظیم، کشور قطر از المپیک 2020 خط خواهد خورد و مراکش به عنوان اولین تیم در لیست رزرو، جای آنها را در توکیو 2020 خواهد گرفت. قطری ها در صورت حذف از المپیک یک شکست بسیار بزرگ را در تاریخ سوارکاری خود تجربه خواهند نمود.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

دنیس لینچ در یازدهمین دور از مسابقات جام جهانی پرش در اروپای غربی، به مقام قهرمانی رسید

دنیس لینچ در یازدهمین دور از مسابقات جام جهانی پرش در اروپای غربی، به مقام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *