خانه / اخبار سوارکاری / علائم و نشانه های سرماخوردگی در اسب ها
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

علائم و نشانه های سرماخوردگی در اسب ها

علائم و نشانه های سرماخوردگی در اسب ها

مادیون مرجع اخبار سوارکاری علائم و نشانه های سرماخوردگی در اسب ها

حیوانات می توانند به بسیاری از انواع بیماری های مشابه انسان مبتلا شوند و از جمله بیماریی که اسب می تواند به آن مبتلا شود، سرماخوردگی است. یک اسب مبتلا به سرماخوردگی ممکن است علائم و نشانه های مختلفی را از خود نشان دهد، بسیاری از آنها همان علائم موجود در انسان است و برخی دیگر فقط در اسب ها مشترک است.

علائم تنفسی

از جمله اولین علائم سرماخوردگی در اسب، ترشح بینی است. با پیشرفت بیماری، ترشحات ممکن است غلیظ شده و کدر شود. در نهایت، ممکن است اسب دچار سرفه شود که از خشک تا خلط دار ممکن است متغیر باشد. ممکن است چشمان اسب نیز تحریک شود و آبریزش از چشم و بینی را تجربه کند.

تب

وقتی انسان سرما می خورد، اغلب تب نمی کند و در صورت بروز، معمولاً درجه کمی است. اما اسب ها در هنگام سرماخوردگی ممکن است دچار تب های شدید و با درجه بسیار بالا شوند. دمای طبیعی بدن اسب در حدود 37.8 درجه سانتیگراد است و بر اساس سیستم آلاباما، هر چیزی که بالاتر از 102 درجه باشد تب محسوب می شود. به گزارش Horse Talk از نیوزیلند، در مراحل اولیه عفونت تنفسی، از جمله سرماخوردگی، اسب ها می توانند تب هایی به میزان 105.5 را نیز تجربه کنند. تب ممکن است فقط برای مدت کوتاهی ایجاد شود اما اغلب چندین روز بعد برمی گردد.

سایر علائم

اسب ها در صورت سرماخوردگی می توانند علائم و نشانه های دیگری را از خود نشان دهند. ممکن است افسرده به نظر برسند و کمتر از حد معمول غذا بخورند و بنوشند یا اصلاً نخورند. اسب ممکن است بی حال به نظر برسد و مایل به شرکت در فعالیت های عادی نباشد. ضربان قلب و میزان تنفس اسب نیز ممکن است افزایش یابد ، که معمولاً در واکنش به تب است.

مهم است که با مشاهده ی این علائم دامپزشک را در جریان بگذارید و درمان را شروع کنید.

 

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

لیست غذایی اسب ها

لیست غذایی اسب ها مادیون مرجع اخبار سوارکاری – لیست غذایی اسب ها لیستی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *