خانه / اخبار سوارکاری / طب سوزنی در اسب ها
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

طب سوزنی در اسب ها

طب سوزنی در اسب ها

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – طب سوزنی در اسب ها

طب سوزنی ممکن است برای کسی که در یک فضای به اصطلاح غربی با تأکید بر علائم بیماری که به راحتی قابل مشاهده یا احساس است رشد کرده باشد عجیب به نظر برسد. طب شرقی دید وسیع تری را در بر می گیرد که شامل روش های درمانی مانند طب سوزنی است. ایده ی استفاده از سوزن ها برای تأثیر در خطوط انرژی در بدن هنگامی پذیرفته می شود که صاحبان اسب، اسب خود را قبل و بعد از درمان طب سوزنی تحت نظر داشته باشند.

پزشکان اعتراف می کنند طب سوزنی یک درمان جادویی نیست. فوراً استخوانی شکسته را اصلاح نمی کند و اسب مصدوم را به کاندیدای مسابقات سرعت تبدیل نمی کند. اما، با استفاده از سوزن های نازک برای تحریک مکان های مختلف (طب سوزنی) بر روی بدن اسب،می توان بر اثرات فیزیولوژیکی تأثیر گذاشت. این ممکن است به دلیل ترشح هورمون ها و فعال شدن پاسخ های عصبی یا تحریک عملکرد سیستم ایمنی باشد.

متخصص طب سوزنی باید در بسیاری از ایالت ها تحت نظر دامپزشک فعالیت کند. اکنون بسیاری از دامپزشکان آموزش های پیشرفته ای در زمینه طب سوزنی دارند. پس از گرفتن شرح حال و معاینه جسمی، پزشک متخصص تصمیم می گیرد که آیا با طب سوزنی می توان به مشکلات اسب کمک کرد یا خیر. سپس بسته به اسب و وضعیت آن، متخصص طب سوزنی نوع درمان مورد استفاده و طب سوزنی را که به بهترین وجه کار خواهد کرد ، انتخاب می کند. او ممکن است تشخیص دهد که اضافه کردن electrostimulation به سوزن ها اثر آن ها را تقویت می کند. آکواپونکتور، با تزریق مایع در نقاط مورد نظر یا پنوموکوپنکتور که هوا در آن تزریق می شود ، گزینه های دیگری است.
برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب اغلب چندین درمان باید اعمال شود. مانند هر نوع روش دامپزشکی، اسب ها نیز متفاوت واکنش نشان می دهند، بنابراین ممکن است آنچه که به یک اسب کمک می کند در اسبی دیگر بی اثر باشد.

در حالی که طب سوزنی اولین گزینه نیست اما می تواند در رده های بعدی به اسب شما کمک کند. شما باید از حداقل ترین کمک ها نیز غافل نشوید.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

قلب اسب – قسمت اول

قلب اسب – قسمت اول مادیون مرجع اخبار سوارکاری – قلب اسب – قسمت اول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *